Letonija prejaka za juniore Bosne i Hercegovine.

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela nastaviti sa sjajnim izdanjima na Eurobasketu u Slovačkoj.

Košarkaši BiH do 18 godina doživjeli su prvi poraz na EP, i to od Letonije.

LETONIJA - BIH 79:74 (26:20, 22:28, 13:13, 18:13)

U prve tri četvrtine viđena je poprilično izjednačena utakmica. Letonci su bolje otvorili susret i prvih 10 minuta riješili su svoju korist sa šest poena prednosti, ali su "zmajići" u drugoj četvrtini uzvratili istom mjerom, pa se na odmor otišlo s rezultatom 48:48.

Nakon egala u trećem periodu, selekcija Letonije u odlučujućih 10 minuta ušla je bolje i tako stigla do druge pobjede na prvenstvu Starog kontinenta.

Bh. tim predvodio je Sani Čampara sa 16 poena, od čega je 13 ubacio u prvom poluvremenu. Stefan Adžić sakupio je 12 poena i sedam uhvaćenih lopti. U pobjedničkoj ekipi prednjačio je Francis Lacis sa 18 poena, uz perfektan šut iz igre (7/7), dok je Niks Visnevics bio blizu dabl-dabl učinka, sa devet poena i čak 13 skokova.

Podsjetimo, BiH je u prva dva kola grupe D savladala aktuelnog evropskog šampiona Francusku 66:65, a zatim i domaćina EP Slovačku 73:68.

Na početku nokaut faze, tačnije u osmini finala u srijedu, BiH će igrati protiv trećeplasirane ili četvrtoplasirane ekipe iz grupe C, u kojoj su Grčka, Finska, Litvanija i Slovenija.