EUROBASKET (U18): "Orlići" prejaki za "zmajiće"

Reprezentacija BiH do 18 godina završila učešće na SP u Slovačkoj porazom 82:50 od Srbije.

Srbija je u polufinalu Eurobasketa za igrače do 18 godina nakon što je u četvrtfinalu savladala BiH sa ubjedljivih 82:50.

Izabranici Borisa Džidića bili su lak plijen za selekciju Srbije koja je iskoristila fizičku nadmoć, ali i pokazala da je kvalitetnija i zasluženo stigla do pobjede.

„Zmajići“ su parirali samo u prvom poluvremenu, ali već krajem prve četvrtine i početkom druge Srbija je krenula da stvara osjetniju prednost.

Trojkom Čampare selekcija BiH je povela 7:2, ali je Srbija serijom 6:0 preokrenula na 8:7.

Navijače BiH obradovala je trojka Sikiraša za vođstvo 15:12, ali uslijedio je period igre u kojem je na terenu postojala samo selekcija Vlade Jovanovića.

Srbija je serijom 7:0 preokrenula na 19:15 do kraja prve četvrtine, da bi ju nastavila i u drugoj četvrtini i stigla do 27:15, nakon čega je Džidić, pomalo i prekasno, tražio tajm-aut.

Uspjela je BiH da nakon njega prekine seriju Srbije, međutim, „orlići“ su u istom ritmu nastavili i na odomor otišli sa prednošću 37:24.

Nakon samo dvije i po minute igre u nastavku Srbija je otišla na „plus 20“, na semaforu je stajalo 44:24 i pobjednik je već bio riješen.

Trojkom Tadića polovinom posljednjeg perioda Srbija je otišla i na „plus 30“ – 71:39 i bilo je jasno da će se „zmajići“ od Evropskog prvenstva oprostiti debaklom.

Srbiju je do ubjeldjive pobjede za prolaz u polufinale predvodio Matić sa 12 poena, dok je ostatak ekipe podjednako rasporedio poene.

U ekipi BiH očekivano najbolji bio je Čampara sa 24 poena, a još samo četvorica igrača upisali su se u strijelce.