Turska na kraju "slomila" Belgiju

Domaćin Eurobasketa pobedio Belgiju i u poslednjem kolu igraće sa Letonijom za treće mesto u Grupi D.

Iz Grupe D poznati su svi učesnici osmine finala Eurobasketa, ali tek posle utakmica poslednjeg kola znaće se sa kojih će pozicija Srbija, Rusija, Letonija i Turska u nokaut fazu.

Poslednju dilemu razrešila je Turska, koja je u neizvesnom meču pobedila Belgiju 78:65 (23:14, 17:19, 15:20, 23:12).

Iako domaćin u Istanbulu na kraju imao "plus 13", utakmica je praktično do poslednjih nekoliko minuta bila u egalu.

Belgija se vratila u meč posle loše prve četvrtine i sve vreme je disala za vrat nervoznim Turcima, a u jednom momentu treće četvrtine imala je čak i vođstvo 51:50.

Rezulat je na polovini poslednje deonice bio 60:60, a onda je usledila serija Turaka od 13:0, kojom je konačno i prelomljen duel.

Krokmaz je postigao 14, Mahmutoglu i Erden po 12 poena. Van Rosom je sa 13 poena bio najefikasniji u belgijskoj reprezentaciji.

GRUPA D

Rezultati 4. kola:

Rusija - Letonija 69:84
Srbija - Velika Britanija 82:68
Turska - Belgija 78:65

TABELA: Letonija 3-1, Srbija 3-1, Rusija 3-1, Turska 2-2, Belgija 1-3, Velika Britanija 0-4.

REZULTATI 1. KOLA: Belgija - V. Britanija 103:90, Srbija - Letonija 92:82, Turska - Rusija 73:76.
REZULTATI 2. KOLA: Letonija - Belgija 92:64, Srbija - Rusija 72:75, Turska - V. Britanija 84:70.
REZULTATI 3. KOLA: Letonija - Velika Britanija 97:92, Rusija - Belgija 76:67, Turska - Srbija 74:80.