Lokomotiva odolela Lijetuvosu

Tim Saše Obradovića će sa stoprocentnim učinkom ostati na čelu C grupe Evrokupa, u kojoj se takmiči i Partizan.

Lokomotiva Kubanj iz meča u meč opravdava ulogu favorita C grupe Evrokupa, u kojoj sa skorom 3-0 zauzima prvo mesto.

Ruski tim u utorak je gostovao Lijetuvos Ritasu i posle 45 minuta izjednačene borbe izašao kao pobednik - 85:93 (21:18, 22:25, 21:18, 17:20, 4:12).

Domaći tim je serijom trojki u finišu četvrte četvrtine izjednačio na 81:81, ali je time samo odložio "egzekuciju".

Držali su se crveno-crni do tri minuta pre kraja (85:85), a onda su izabranici Saše Obradovića rešili meč serijom od 8:0.

Domaćin je u tom periodu promašio sva četiri šuta za tri poena, dok su iskusni Mardi Kolins i Džo Reglend doneli Lokomotivi odlučujuće koševe. Reglend je nanizao 21 poen i devet asistencija, Frenk Elegar 17 poena i 10 skokova, a Kolins 13 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Iskusni centar Lijetuvosa Lukas Mavrokefalides (22p, 7sk) pružio je još jednu dobru partiju, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne drugi poraz na svom terenu.

Rokas Gidraitis, MVP prethodnog kola, dao je 19 poena.

REZULTATI 3. KOLA:

Lijetuvos Ritas - Lokomotiva Kubanj 85:93 (81:81)

Partizan - Bilbao 20.30

Limož - Alba 20.30

TABELA: Lokomotiva 3-0, Alba 1-1, Limož 1-1, Bilbao 1-1, Lijetuvos 1-2, Partizan 0-2.

PAROVI 4. KOLA: Limož - Partizan (31. oktobra), Lokomotiva - Bilbao, Alba - Lijetuvos (1. novembra).