Vasa Micić srušio Barselonu!

Srpski plejmejker vodio Žalgiris do pobede u "Blaugrani". Luka Dončić nosio Real sa indeksom 41!

Barselona je još u nokdaunu, u koji je pala prošlog petka u "Pioniru"!

Ekipa Sita Alonsa pobedila je do tog trenutka sve četiri utakmice u ACB ligi i deklasirala Panatinaikos u 1. kolu Evrolige. A, onda...

Od poraza od Crvene zvezde mts prvi put je izgubila i u prvenstvu (Estudijantes), pa doživela još jedan neuspeh u Evroligi. I to najviše zahvaljujući srpskom plejmejkeru Vasiliju Miciću!

BARSELONA - ŽALGIRIS 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19)

Osvajač evropskog srebra sa "orlovima" bio je najbolji igrač litvanskog prvaka i sa 20 ubačenih poena i sedam asistencija direktno je "pogurao" ekipu Šarunasa Jasikevičijusa ka vrednom "brejku" u Španiji.

Legendarni Litvanac uveo ga je poslednji put na parket kada je Barsa krenula u jednu od završnih ofanziva, a Vasilije je posle kratkog odmora odbio nalet domaćina i u 34. minutu ispisao na semaforu 60:68.

Barselona se četiri minuta kasnije primakla na 67:74, ali je pobedu gostiju sačuvao Brendon Dejvis, iskorišćenim slobodnim bacanjima za 67:76, posle kojih se ponovo istakao Micić, definitivno slomivši otpor Barse svojim 20. poenom.

Micić je takvim učinkom izrastao i u najefikasnijeg igrača utakmice, a najveću podršku imao je u saigračima Kevinu Pangosu (16) i Eronu Vajtu (13 p). Među domaćima je najviše poena postigao Adam Hanga (19), uz dvocifrene Kevina Serafana, Peterija Koponena (po 13) i Pjera Oriolu (10).

Katalonci su doživeli i treći vezani neuspeh, koji je uživo ispratio njihov plejmejker, koga ne koriste. Naravno, u pitanju je Tajris Rajs, koji se oglasio tokom utakmice, porukom:

"Na kauču sam, odmaram"

LUKA DONČIĆ - INDEKS 41!

U drugom meču od 21 čas, Luka Dončić ponovo je plesao u dresu Reala i vodio "kraljeviće" do još jednog trijumfa. Ovog puta je u glavnom gradu Španije pao gost iz Italije:

REAL - ARMANI 100:90 (30:28, 24:26, 27:20, 19:16)

Slovenački biser bio je daleko najbolji igrač svog tima, u duelu u kojem su se gosti nekoliko puta vraćali i odbijali da "polože oružje". Pribijeni uz zid i nezadovoljni sudijskim odlukama, to su ipak morali da učine posle uzastopnih trojki Reala, koje su ubacili Fabijen Kozer u 38. i Džef Tompson u 39. minutu.

Brojke u ovom slučaju tačno opisuju kako je igrao najtalentovaniji igrač Evrope:

Luka Dončić završio je utakmicu sa 27 ubačenih poena, osam skokova, pet asistencija i indeksom korisnosti 41!

Domaće su uz njega predvodili Fakundo Kampaco sa 14 poena, Gustavo Ajon sa 13, Fabijen Kozer sa 12 i Džef Tejlor sa 11 poena. U italijanskom timu najbolji su bili Endrju Gaudlok i Arturas Gudaitis sa po 20 poena, a srpski internacionalac Vladimir Micov završio je meč sa 15 poena i pet skokova za 32 i po minuta na parketu.

Unikaha - Bamberg 21.00

Tabela: Himki 3-0, Olimpijakos 3-0, Real 3-0, Makabi 2-1, Žalgiris 2-1 Valensija 1-1, Fenerbahče 1-1, CSKA 1-1, Unikaha 1-1, Panatinaikos 1-1, Crvena zvezda 1-2, Barselona 1-2, Milano 0-3, Baskonija 0-2, Efes 0-2, Bamberg 0-2.