Armani povukao Barsu ka dnu

Četvrti uzastopni poraz Katalonaca u svim takmičenjima...

Barselona je krajem prošle nedelje doputovala u Beograd sa skorom 1-0 u Evroligi i 4-0 u domaćem prvenstvu.

Nakon što joj je Crvena zvezda skinula oreol nepobedivosti, Barsa je doživela još tri poraza - od Estudijantesa, Žalgirisa i u četvrtak od Armanija.

Milanski "manekeni" slavili su rezultatom 78:74 (17:22, 22:17, 15:14, 24:21) i zabeležili prvu pobedu u elitnom takmičenju, posle koje su na tabeli izjednačeni sa Kataloncima.

Iza njih se sa po 0-3 nalaze Efes, koji u petak dočekuje CSKA i Baskonija, koja gostuje Bambergu.

U poslednjih pet minuta ušlo se sa minimalnom prednošću Armanija (61:60), koju je onda iz napada u napad uvećavao Džordan Tiodor. Postigao je američki plejmejker devet poena zaredom (70:64), pa se na njegove bravure nadovezao litvanski centar Arturas Gudaitis.

Minut i po pre kraja na semaforu je pisalo 74:65 i na tribinama je već počelo slavlje, ali se Barsa za tren oka vratila trojkama Moermana i Ribasa - 74:71.

Imali su gosti šansu da posle izgubljene lopte Tiodora priđu na samo "minus jedan" ili čak da izjednače, međutim, nije prošla "ali-up" akcija Ribasa i Oriole, pa je Armani u preostalih 20 sekundi "overio" pobedu slobodnim bacanjima.

Na listama strelaca izdvojili su se Džordan Tiodor (19p, 5sk, 7as) i Mantas Kalnietis (14p), odnosno Toma Ertel (13p, 7as) i Huan Karlos Navaro (13p).

Vladimir Micov imao je uobičajeno veliku minutažu (31), ali ovog puta nije uspeo da se istakne. Zabeležio je šest poena, pet skokova, asistenciju i tri izgubljene lopte, uz šut iz igre 2/9.