Partizan nastavio seriju, sledi Limož, pa Zvezda

Ubedljiva pobeda crno-belih u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu, uprkos neigranju Milera i Aranitovića. Samjuels na debiju ubacio 16 poena za 16 minuta.

Četvrta uzastopna pobeda Partizana u ABA ligi!

Posle FMP Železnika, Zadra i Igokee, savladana je i Cibona, koja na svom parketu nije ličila na tim iz gornjeg dela tabele - 74:90 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23)!

Najdžel Vilijams-Gos proveo je na parketu 37 minuta i nastavio niz dobrih partija. Nanizao je 20 poena, četiri skoka i 13 asistencija, a prvi put je otišao na klupu tek u finišu treće četvrtine.

Vanja Marinković zaustavio se na 19 poena, Samardo Samjuels debitovao je sa lagano ubačenih 16, za samo 16 minuta (dve trojke), dok je Mihajlo Andrić sve četiri trojke (ukupno 14 poena) postigao u prvih 14 minuta.

Dobrom odbranom, a onda poenima iz tranzicije i sigurnim šutom spolja, crno-beli su tada stekli prvu dvocifrenu prednost (22:32) i uvećavali je do maksimalnih 40:60 u 26. minutu.

Jedini, mada veliki pad u igri, imali su na početku poslednje četvrtine, kada su bili statični u napadu i skoro pet minuta ostali bez postignutog poena.

Iako se i ona mučila, Cibona je uspela da priđe na 59:67, ali su posle tajm-auta stupili na scenu Vilijams-Gos i Marinković, koji su mini-serijom od 5:0 stavili do znanja da preokreta ne može da bude.

Luka Žorić i nekadašnje krilo Crvene zvezde Džamar Jang dali su po 20 poena za domaći tim, a Marin Rozić 12.

Crno-belima, koji su šutirali trojke ukupno 14/28, imali ukupan šut iz igre 54 odsto i promašili samo jedno od 11 slobodnih bacanja, predstoji gostovanje Limožu, u okviru 4. kola Evrokupa (utorak), pa "večiti" derbi.

Crvena zvezda - MZT 18.00

TABELA: Budućnost 4-1, Partizan 4-2, FMP 3-2, Zvezda 3-2, Cedevita 3-2, Cibona 3-3, Mega 2-3, Olimpija 2-3, Igokea 2-3, MZT 2-3, Mornar 2-3, Zadar 1-4.

IZ MINUTA U MINUT

39' Marinković prodorom stiže do "2+1" - 68:84.

38' Utakmica ulazi u lagan finiš - 68:81.

36' Na trojku Janga istom merom je odgovorio Čakarević - 62:75.

35' Trojka Vilijams-Gosa, pa laki poeni Marinkovića u kontri - 59:72. Serija 5:0, koja bi trebalo da obeshrabri "cibose".

34' Partizan skoro četiri minuta bez poena, Žorić zakucava za 59:67, Nikolić uzima tajm-aut.

34' Rozić izbija loptu Vilijams-Gosu, ovaj pravi nesportski faul. Rozić je promašio oba bacanja. Lopta za Cibonu... Peti uzastopni promašen šut za tri poena, ovog puta Gospić.

33' Partizan je potpuno stao u napadu. Nekoliko promašenih trojki, loših pasova, sada i tri sekunde u reketu... Cibona pokušava trojkama da se spusti ispod 10 razlike, ali ne uspeva.

32' Trojka Rozića i "2+1" Bošnjaka - 57:67. Potom greška crno-belih, pa ishitren šut Rozića i promašaj...

30' Trojka Marinkovića - 49:67. Ukupno 10/20 Partizana. Kraj treće četvrtine - 51:67. Samjuels 16, Andrić i Marinković po 14 poena, Vilijams-Gos 10 poena i 11 asistencija.

28' Vilijams-Gos odlazi na klupu prvi put od početka meča, a menja ga tinejdžer Tadić. Rezultat 45:64.

26' Partizan na "plus 20" - 40:60.

23' Laki poeni Vilijams-Gosa za maksimalnih 35:50... U sledećem napadu i trojka - 37:53!

22' Druga trojka Samjuelsa - 35:48!

- Strelci: Žorić 10, Jang 8, Melvin 5... Andrić 14, Samjuels 9, Marinković 7, Vilijams-Gos 5 (8as), Šalić 4, Gavrilović 2, Čakarević 2.

- Kraj prvog poluvremena, 33:43 (16:17, 17:26)! Partizan šutira trojke 7/15, a visok procenat šuta za dva poena (10/17) velikim delom je ostvaren iz kontri i polukontri. Na 17 koševa iz igre crno-beli imaju 13 asistencija.

18' Partizan je propustio dve prilike da ode na 15 ili 16 razlike, a onda je na drugoj strani Jang pogodio trojku uz faul Veličkovića i dodatno bacanje - 30:39.

17' I Samjuels postiže trojku, uz naklonost obruča i table - 26:39.

15' Partizan dva puta na "plus 12" - 22:34, 24:36. Marinković je završio kontru, a Samjuels pogodio sa poludistance.

14' Još dve trojke Andrića, u međuvremenu i jedna Marinkovićeva - 22:32! Ukupno 6/11 crno-beli šutiraju van linije 6,75.

12' Vilijams-Gos dobar u prodoru - 16:21! Cibona na samo četiri poena u poslednjih šest minuta.

- Kraj prve četvrtine, 16:17! Najistaknutiji pojedinac je Andrić sa šest poena (dve trojke).

9' Druga trojka Andrića - 14:15.

8' Cibona takođe u "minus" fazi što se tiče napada, uglavnom greši Žorić. Trojka Andrića i kontra Čakarevića za prvo izjednačenje - 12:12.

7' Partizan je za sedam minuta postigao samo sedam poena. Andrić je promašio trojku iz levog ćoška, a Stevanović na istoj poziciji zgazio aut liniju. Ušao je Marinković.

6' Veterani Žorić i Rozić izveli su lepu akciju i povećali na 12:7.

3' Cibona je ubacila dve trojke, istrčala jednu kontru i povela 8:3, a Samjuels sa niskog posta ubacio prve poene u crno-belom dresu - 8:5.

- Početne petorke: Bilinovac, Bošnjak, Rozić, Klivlend, Bušma - Vilijams-Gos, Stevanović, Čakarević, Gavrilović, Samjuels.