Jokić kao bek šuter - 6 trojki, 60% iz igre

Nažalost, sjajna partija srpskog centra nije bila dovoljna za pobjedu Denvera. Bjelica i Minesota u produžetku savladali Majami. Poraz Klipersa.

Prošle sezone zadivio je Amerikance svojim asistencijama, a ove se izgleda okrenuo šutu sa distance.

Nikola Jokić je protiv Njujork Niksa ubacio čak šest trojki iz 10 pokušaja za ukupno 28 poena (9/15 iz igre), a imao je i osam skokova, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu za ukupno 30 minuta u igri.

denver njujork

Sjajna partija srpskog centra, ipak, nije bila dovoljna za pobjedu Nagetsa, pošto je Njujork slavio pred svojim navijačima 116:110.

Jokić je bio najefikasniji igrač svog tima, a više poena u ovom meču ubacio je samo Kristaps Porzingis - 38 (za 34 minuta na parketu). Letonac iz redova Niksa imao je i sedam skokova, tri blokade i dvije asistencije.

Nemanja Bjelica je u pobedi Minesote protiv Majamija na Floridi - 125:122 ubacio devet poena za 14 minuta, uz dva skoka i dvije asistencije. Imao je odličan procenat šuta, pošto je od četiri pokušaja pogodio tri, uz 2/2 sa linije slobodnih bacanja, ali nažalost nije dobio veću minutažu, iako je igran produžetak.

Los Anđeles Klipersi još jednom su poraženi bez povrijeđenog Miloša Teodosića. U utakmici bez odbrana, Golden Stejt je slavio čak 141:113.

Stef Kari je ubacio 31 poen i zanimljivo, bio jedini koji se istakao košgeterskim učinkom. Daleko iza njega sa 19 poena našli su se Kevin Durant i Danilo Galinari, koji je predvodio Kliperse.