Zvezda kasno upalila, Bamberg je kaznio

Crveno-beli tri četvrtine pokušali da isprave loš početak utakmice, ali nisu uspeli. Nemci izdržali nalete domaćina, sačuvali vođstvo i odneli pobedu iz Beogradske arene, u kojoj je bio rekordno mali broj gledalaca (5.892)

Zvezda kasno upalila, Bamberg je kaznio Izvor: MN PRESS

Loš početak utakmice koštao je Crvenu zvezdu mts trećeg evroligaškog poraza.

Slaba koncentracija, mnogo "rupa" u odbrani i "iseckan" napadački ritam domaćina omogućio je gostima iz Nemačke da prihvate ponuđeno, da lako pogađaju i da već u prvoj četvrtini najave svoj trijumf.

Bamberg je za uvodnih 10 minuta postigao čak 30 poena, vodio "plus 12" i zalihu je uspešno čuvao do kraja. Crveno-beli su u preostalih pola sata košarke hvatali ritam, primicali se rivalu, ali bliže od "minus 2" (68:70) nisu stigli.

Mirniji i staloženiji, gosti iz Nemačke koristili su situacije u reketu, ostajali čvršći i poenima Leona Radoševića (11), Agustina Rubita (15) i Rikija Hikmena (12) odbranili prednost. Tejlor Ročesti je "vukao" ofanzive Zvezde, završio meč sa 22 poena, ali mu je ponestalo baruta da napravi odlučujući iskorak i da otme gostima prednost.

ZVEZDA - BAMBERG 69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16)

Na momente veoma ljuti zbog nestalnog kriterijuma sudija i već nervozni zbog lošeg početka, crveno-beli su pokušavali da agresivnom igrom izbore neizvestan finiš, što su uspeli, ali najslabije posećena crveno-bela Beogradska arena (5.892) nije videla preokret.

Dugogodišnji kapiten Zvezde, Luka Mitrović, vratio se pred crveno-bele tribine i pre početka dobio uramljeni dres od Nemanje Dangubića, svog saigrača i iz juniorskih dana. U drugoj četvrtini je baš Dangubića atraktivno blokirao, a utakmicu je završio sa sedam poena i tri skoka za 15 minuta u igri.

U reketima oba tima, gde se Mitrović najčešće kretao, upadljiv je bio izostanak povređenog Pera Antića, bez koga su igrači Bamberga nailazili na slabiji otpor i bez koga ni Milko Bjelica nije igrao kao u pobedama protiv Barselone i Makabija (11 poena i 1/7 za tri).

Crveno-beli će posle ovog poraza usmeriti misli ka "večitom" derbiju, zakazanom za ponedeljak, a potom će u petak gostovati Unikahi.

ZVEZDA: Radičević 6, Dangubić 5, Davidovac, Lazić 3, Dobrić, Feldin 5, Apić 2, Janković, Ročesti 22, Lesor 14, Jovanović 1, Bjelica 11.

BAMBERG: Heket 5, Hikmen 12, Rajt 9, Zisis 3, Nikolić, Štajger, Mitrović 7, Lo 7, Rubit 15, Hekman, Radošević 11 (7 sk), Tejlor 5.

Iz minuta u minut:

- kraj utakmice, Bamberg je pobedio Zvezdu 75:69 -

40' 69:75 Milko Bjelica utrčava pod koš i postavlja konačnih šest poena razlike.

40' Ročesti dodaje Laziću u reketu, kapiten Zvezde se diže na šut za dva i promašuje. Na drugoj strani, odmah je ukrao loptu gostima, ali je Brajs Tejlor opet vraća Bambergu.

40' 67:73 Bjelica šutira za tri, ali promašuje. Na drugoj strani Nikos Zisis šutira za dva poena i - pogađa. Alimpijević reaguje tajm-autom.

39' Ročesti pokušava da pogodi još jednu trojku, promašuje, a Lesor je izborio loptu za domaće. Pre toga tajm-aut.

39' 67:71 Rubit i Lesor se bore za poziciju, a Bjelica u toj borbi faulira centra Bamberga. Minut i po do kraja.

39' Feldin baca loptu u ruke igračima Bamberga, tražeći Lesora na šest metara od koša.

38' 67:70 Feldin asistira Lesoru, za "minus 2" (68:70)! Bjelica potom faulira Rubita, koji koristi drugo slobodno bacanje. Ekipe odlaze na tajm-aut, posle kojeg će Zvezda imati napad za izjednačenje.

37' 65:69 Dorel Rajt pravi petu ličnu grešku fauliravši Ročestija, a on s linije penala vezuje svoj sedmi poen.

37' 63:69 Ročesti pogađa trojku, za minus 4 (63:67), a Hikmen mu odgovara svojim četvrtim uzastopnim poenoom.

36' 60:65 Ročesti hvata loptu, odbijenu o obruč i iznuđuje prekršaj. Zasad je postigao 17 poena.

36' 58:65 Radošević vodi napade Bamberga, a Feldin sve više preuzima inicijativu. Nemački tim četvrtim faulom koristi bonus pre tajm-auta.

36' Janković šutira trojku za "minus 2", lopta klizi s jednog na drugi kraj obruča, ali ne prolazi.

35' 58:63 Trojka Džejmsa Feldina - prva večeras. Zvezdi je sad potrebna dobra odbrana.

34' 55:63 Radošević vraća razliku na "plus 8".

33' 55:61 Bjelica se okreće kraj Rajta i vraća zaostatak na šest poena. Važni momenti utakmice i jeftin faul Lesora na drugoj strani. Faulirao je Radoševića pri šutu i napravio četvrtu ličnu grešku.

32' Jovanović pravi petu ličnu grešku, kojom crveno-beli ispunjavaju bonus za manje od dva minuta poslednje četvrtine.

32' Feldin šutira za "minus 5", lopta igra po obruču, ali ne prolazi kroz mrežicu.

31' 53:61 Lak poen Radoševića i za početak poslednje deonice.

30' 53:59 Sudije su procenile da Ročesti ipak nije gazio liniju na kraju prošle deonice.

- kraj treće četvrtine -

30' 52:59 Loš napad Ročestija, pa trojka Maodoa Loa. Ročesti u sledećem napadu iskupio pogotkom za dva, ali je Radošević isuviše lako ušao u reket domaćina i postavio "plus 7", kojim ekipe odlaze na poslednji odmor.

29' 50:54 Dangubić ubacuje trojku sa oko osam metara - za najmanji Zvezdin minus u ovom kvartalu. Andrea Trinkijeri traži tajm-aut.

29' Ročesti ponovo pogađa posle prodora, a Radošević pravi faul u napadu. Utisak je da sudije sada kompenzuju neke loše odluke od malopre.

28' 45:54 Ročesti zaustavlja ekspresnu mini seriju Bamberga 5:0.

27' 43:52 Bjelica, pa Ročesti primiču Zvezdu, ali Mitrović odbija njihov nalet. Doskorašnji kapiten Zvezde postigao je svoj sedmi poen.

26' Sudije ponovo u prvom planu. Dangubić je, utisak je, izbio "čistu" loptu Nikosu Zisisu, ali su arbitri dosudili prekršaj.

25' 38:49 Luka Mitrović prvi put pogađa u nastavku i vraća Bambergu dvocifreno vođstvo.

23' Arbitri dosuđuju na drugoj strani treću ličnu grešku Dorelu Rajtu, zbog koje ga menja Luka Mitrović.

23' 38:47 Prve poene za goste u nastavku postiže Riki Hikmen, koji je u sledećem napadu iznudio nesportski faul Branka Lazića.

22' Odlična defanzivna rola Lazića u uzastopnim napadima. Zvezda dobija energiju iz odbrane svog kapitena.

22' 38:43 Lesor ostaje sam, naskače i smanjuje razliku na pet poena.

21' 36:43 Za početak drugog dela - šesti poen Tejlora Ročestija.

- Utakmici zvanično prisustvuju 5.892 gledaoca.

Strelci:

ZVEZDA: Radičević 6, Dangubić 2, Lazić 3, Feldin 2, Apić 2, Ročesti 4, Lesor 10, Bjelica 5.
BAMBERG: Heket 5, Hikmen 2, Rajt 9, Mitrović 3, Lo 5, Rubit 13, Radošević 1, Tejlor 5.

- poluvreme -

20' Uzastopni neiskorišćeni napadi Zvezde i promašaj Bjelice uz zvuk sirene.

20' 34:43 Mitrović posle blokade staje na "crtu" i promašuje oba penala. Dangubić je uhvatio loptu.

19' Nema popusta za druga. Luka Mitrović snažno blokira Nemanju Dangubića posle prodora. Podsetimo, osim u Zvezdi, bili su saigrači i u Hemofarmu, gde su pre šest godina i počeli seniorske karijere.

19' Radičević loše izvodi aut pod košem i lopta je za Bamberg. Mitrović se vratio na teren među goste, koji sada imaju šansu da odu na odmor sa dvocifrenim plusom.

18' 34:43 Sjajno igra Dorel Rajt. Doskorašnji igrač Igokee ubacio je sa distance svoj deveti poen.

17' 34:41 Zastala je Zvezda ponovo, a Feldin joj dodaje gas. Amerikanac je povukao kontru, iznudio dva penala i realizovao oba.

16' 32:39 Ročesti pogađa za dva iz teške pozicije, a Zvezda dobrom odbranom komplikuje napad Bamberga. Tajm-aut, posle kojeg će crveno-beli napadati.

15' 30:39 Lopta je dotakla svaki deo obruča i prošla kroz mrežicu. Rajt je tako pogodio trojku za mirnijih "plus 9".

14' 30:36 Zvezda je "oživela". Džejms Feldin je utrčao pod koš, asistirao Lesoru, a on pogodio za najmanji minus od prve četvrtine.

13' 28:36 Sudije "rastežu" dvokorak Avgustina Rubita i priznaju mu koš uz faul Dragana Apića. Odmah potom, poentira Bjelica, da očuva jednocifreni zaostatak.

13' 26:33 Dragan Apić postiže svoje prve poene u Evroligi, za seriju domaćih 8:0. Andrea Trinkijeri sada traži tajm-aut.

12' 24:33 A, potom još jedna trojka. Pogodio je Milko Bjelica.

11' 21:33 Za početak druge deonice - trojka Maodo Loa, pa trojka Branka Lazića.

- kraj prve četvrtine -

10' 18:30 Maodo Lo poentira iz teške pozicije, za konačnih "plus 12" na kraju prve deonice.

10' 18:28 Lesor snažno zakucava posle ofanzivnog skoka, a Dangubić je potom zaradio tehničku. Sudije su mu dosudile faul na sredini terena, u duelu sa Rikijem Hikmenom, na šta je borbeni bek odmah oštro protestovao i "zaradio" kaznu.

9' 16:25 Kontra Zvezde na kontru Bamberga, za lake poene Radičevića. Isprekidana igra u ovim trenucima, na obe strane.

8' 14:25 Dangubić uzvraća, takođe sa linije penala, a Mitrović potom postiže i svoj treći poen.

8' 12:23 Mitrović staje na crtu i koristi slobodno bacanje. Njegov prvi poen.

8' 11:22 Luka Mitrović prvi put ulazi u igru i biva blokiran. Lesor je "pročitao" njegov šut posle okreta. Francuz je u međuvremenu prekinuo seriju gostiju.

7' 9:22 Brajs Tejlor pogađa trojku, za "plus 13". Snažan nalet nemačkog prvaka.

6' 9:19 Raste prednost Bamberga, dok traju "iseckani" napadi crveno-belih, prožeti čestim greškama. Rubit i Dorel Rajt povećavaju vođstvo gostiju na maksimalnih "plus 10", zbog čega Alimpijević traži tajm-aut. Gosti su u seriji 11:2.

5' 9:13 Ročesti ulazi u igru i odmah pogađa za "minus 1" (9:10). Na drugoj strani je spreman Danijel Heket i ubacuje trojku.

4' 7:8 Rubit lako prolaz pored Radičevića i polaže za "plus 4" gostiju. Plejmejker Zvezde brzo uzvraća - trojkom na asistenciju Lesora.

3' 4:6 Lesor "popravlja" promašaj Bjelice, pa ispušta iz vida Rubita. Heket potom krade loptu i polaže za prvo vođstvo gostiju.

2' 2:2 Dorel Rajt krade loptu Lesoru, Brajs Tejlor istrčava kontru i polaže.

1' 2:0 Prve poene postiže Lesor, na asistenciju Radičevića.

Crvena zvezda mts - Bamberg!

Ekipe Dušana Alimpijevića i Andree Trinkijerija od 18 časova "otvaraju" 5. kolo Evrolige. Utakmica na Novom Beogradu biće prilika za oba tima da "pređu" u pozitivan skor, jer će je početi sa po dve pobede i dva poraza.

U centru pažnje svakako će biti Luka Mitrović, bivši kapiten Zvezde, koji je posle pet godina u crveno-belom ove jeseni prvi put zaigrao u Evroligi za drugi tim.

Poslušajte njegovu izjavu pre utakmice, koja počinje u 18 časova i možete je pratiti u tekstualnom prenosu.