Jokić davao i slavio, Lebron "ubio" Vašington

Denver bolji od Majamija, uz "dabl-dabl" srpskog igrača. "Kralj" dao više od 50 poena i upisao se u istoriju NBA lige

Denver je upisao peti trijumf sezone, uz četiri poraza, pošto je u noći između petak i subote savladao Majami. Nagitsi su slavili tesnim rezultatom 95:94.

Najveći doprinos trijumfu Denvera dao je Nikola Jokić koji je zabeležio 19 poena (šut iz igre 8/15), imao je i 14 skokova, ali i četiri ukradene lopte i dve asistencije za 33 minuta provedenih na terenu.

Utakmica je odlučena u dramatičnoj završnici pošto je Pol Milsap pogodio sva tri slobodna bacanja za preokret, a potom je Dion Vejters promašio šut za pobedu Majamija.

U ekipi Denvera najefikasniji je bio Milsap sa 27 poena, a kod poraženih (skor 3-5) istakao se MVP poslednjeg Eurobasketa Goran Dragić sa 23 pogotka, tri skoka i sedam asistencija.

Detroit je slavio protiv Milvokija (105:96), ali bez srpskog reprezentativca Bona aMarjanovića, koji nije ulazio u igru.

Nju Orleans pobedio je kao gost Dalas (99:94) i domaćinima naneo peti uzastopni poraz, od ukupno devet koliko su doživeli ove sezone, uz samo jednu pobedu.

Predvodio ih je Entoni Dejvis sa 30 poena, 13 skokova i četiri asistencije, a zapaženu rolu igrao je i Demarkus Kazins koji je postigao 20 poena i imao 22 skoka.

Svoje veče imao je Lebron Džejms, koji je upisao čak 57 poena u pobedi Klivlenda nad Vašingtonom (130:122).

"Kralj" je zabeležio i 11 skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Lebron

Osim što je prekinuo mini "crnu seriju" Kavsa od četiri poraza u nizu, uspeo je da postane i deo istorije NBA lige.

On je već posle 12 minuta igre, kada je zabeležio osam poena, stigao do brojke od 29.000 postignutih poena u NBA ligi, i postao je najmalđi igrač kome je to pošlo za rukom. On je sa prvog mesta svrgnuo Kobija Brajanta, koji je to uspeo sa 33 i po godine, a Lebron ima godinu manje.

Ujedno je sedmi igrač koji je uspeo da to uradi. Osim njih dvojice više od 29.000 poena postigli su i Vilt Čembrlen, Majkl Džordan, Karl Meloun, Karim Abdul Džabar i Dirk Novicki.