Cedevita u naletu

Šampion Hrvatske rutinski pobedio Olimpiju i upisao peti vezani trijumf u regionalnoj ligi i Evrokupu.

Posle teškog početka oktobra, Cedevita deluje sve spremnije, energičnije i preciznije.

Ekipa Jure Zdovca potvrdila je i u subotu da je u dobroj formi, pobedivši kod kuće goste iz Ljubljane, za peti "jadranski" trijumf ove sezone.

CEDEVITA - OLIMPIJA 84:60 (23:15, 13:13, 19:14, 29:18)

Plejmejker Roko Leni Ukić postigao je 14 poena i nije promašio nijedan šut za tri (4/4), a efikasniji od njega bio je samo centar Andrija Stipanović, sa 18 i pet skokova. Amerikanac Dimitris Nikols takođe je ubacio 14 poena, a dvocifreni su bili i Vil Čeri sa 11 poena i Džanan Musa sa 10.

Iako je domaćin u drugoj četvrtini vodio 25:15, Olimpija se nije predavala, već je u 25. minutu trojkom Jana Špana prišla na samo dva poena zaostatka (40:38).

Od tog momenta, Stipanović je "vezao" svojih šest poena, a Amerikanci Čeri, Nikols i Kris Džonson "pogurali" su Zdovčevu ekipu na maksimalnih "plus 15" (55:40) u 30. minutu.

Do kraja utakmice nizali su se pogoci domaćina i veoma česte greške gostiju, pa su Ljubljančani završili meč sa 16 izgubljenih lopti. Ni trud najefikasnijeg među "zmajčekima", Devina Olivera (13 p, 5 sk) nije uspeo da spreči ubedljiv poraz njegovog tima.

Cedevita se ovim trijumfom izjednačila sa ekipom Budućnošću na čelu tabele, bar do nedelje i crnogorskog ABA derbija, zakazanog za nedelju u 17 časova u "Morači".

Olimpija će do sledećeg kola ostati tim sa najmanjim brojem pobeda u ABA ligi.

Zadar - Igokea 82:76

Tabela: Budućnost 5-1, Cedevita 5-2, Zvezda 4-2, Partizan 4-2, FMP 4-3, Cibona 3-3, Mornar 3-3, Igokea 3-4, Mega 2-4, MZT 2-4, Zadar 2-5, Olimpija 2-5.