"Kralj" je oboren u Tel Avivu

Makabi naneo drugi poraz Real Madridu i izjednačio se s njim na drugom mestu. Himki i Olimpijakos imaju priliku u petak da ih prestignu. Prva pobeda Efesa, ubedljivi Žalgiris u Milanu.

"Kralj" je oboren u Tel Avivu Izvor: MN PRESS

Sjajan meč odigrali su Makabi i Real Madrid u Tel Avivu.

"Ponos Izraela" je uspeo da sruši "kralja" i da napravi isti skor kao i Madriđani posle šestog kola 4-2. Makabi je pobedio (22:30, 25:12, 17:24, 26:17).

Tokom čitavog meča vodila se rezultatska klackalica, a činilo se da će Real posle odlično odigrane prve četvrtine lako stići do petog trijumfa. Međutim, još jače je izvratio Makabi u drugoj deonici.

U poslednjem periodu Madriđani su preokrenuli tako što je Luka Dončić u jednom napadu u 35. minutu postigao sedam poena. Ubacio je tri slobodna bacanja, pa je poentirao sa penala nakon tehničke Nevenu Spahiji i onda sve završio trojkom za 76:74.

Ali, ekipa iz Tel Aviva se odmah vratila i ponovo povela. To vođstvo, posle izjednačenja 78:78, više nije ispuštala.

Briljirao je Dešon Tomas, ubacivši 21 poen, dok je Majkl Rol ubacio 16. Aleks Tajs je meč završio sa 14, a Pjer Džekson sa 13 poena. Slovenačka veza Entoni Rendolf i Luka Dončić bila je na vrhu strelaca. Amerikanac sa slovenačkim papirima blistao je u prvom, a mladi Dončić u drugom delu.

Prvi je postigao 13 poena i imao devet skokova, a drugi 19 koševa. Filipe Rejes i Fakundo Kampaco su bili strelci po 12 poena.

Unikaha Malaga - Crvena zvezda 20.45

TABELA: CSKA Moskva 5-1, Real Madrid 4-2, Makabi 4-2, Olimpijakos 4-1, Himki 4-1, Valensija 3-3, Žalgiris 3-3, Fenerbahče 3-2, Bamberg 3-2, Barselona 2-4, Crvena zvezda 2-3,  Panatinaikos 2-3, Unikaha 2-3, Milano 1-5, Baskonija 1-4, Efes 1-5.

*napomena: naredne nedelje predviđen je ponovo "dupli program", a Crvena zvezda će dočekati CSKA u sredu, pa gostovati Olimpijakosu u petak.