Partizan prebacio "stotku" u Mitrovici

Crno-beli u gostima pobedili Megu i potvrdili velike ambicije u ABA ligi.

Košarkaši Partizana nisu sebi dozvolili četvrti uzastopni poraz u ABA ligi i Evrokupu, posle Limoža, Crvene zvezde i Lokomotive Kubanj.

Odigrali su mnogo kvalitetnije u napadu od Mege, u drugoj i trećoj četvrtini su tome dodali solidnu odbranu i praktično rešili pitanje pobednika već nakon 30 minuta.

U utakmici 8. kola regionalnog takmičenja, Mega (skor 3-5) - Partizan (5-3) 89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29)!

Izabranicima Dejana Milojevića ovo je četvrti poraz u poslednjih pet mečeva. Sa šutom za tri poena 21 odsto (6/29) i samo 15/26 sa linije za slobodna bacanja nisu imali šta da traže protiv prilično raspoloženih crno-belih.

Vanja Marinković je četiri od svojih pet trojki ubacio u drugoj četvrtini, Strahinja Gavrilović je odskočio borbenošću u trećem kvartalu, dok je Patrik Miler bio neprimetan u prvom poluvremenu, ali se u nastavku rastrčao i na kraju bio statistički drugi igrač utakmice.

Čim se on uključio u meč iole konkretnijim učinkom, crno-beli su stekli dvocifrenu prednost (55:68 - 27. minut). Vođstvo je raslo do 62:80 u 33. minutu i nije padalo ispod "plus 12".

Najdžel Vilijams-Gos ponovo je dominirao u svim aspektima napada, a kapiten Novica Veličković pokazao da mu je pauza sredinom nedelje itekako koristila. On i Gavrilović učinili su da se ne primeti odsustvo povređenog Marka Čakarevića.

Mega je ubedljivo nadskakala Partizan, naročito pod protivničkim košem (19:11) i dok zbog pet ličnih grešaka u 31. minutu nije izašao mladi Gruzijac Goga Bitadze. Međutim, to je samo manjim delom moglo da "pokrije" loše šutersko izdanje i takođe lošu odbranu tranzicije.

U 9. kolu će Mega gostovati FMP Železniku, u petak, dok Partizanu sledeće subote dolazi Olimpija, ali pre toga će u okviru Evrokupa dočekati Albu.

IZ MINUTA U MINUT

40' Lepa akcija crno-belih, lopta je kružila do Vilijams-Gosa, koji je trojkom probio granicu od 100 poena - 89:102!

40' Nešto energičnija igra domaćeg sastava, ali u situaciji kada je konačan pobednik već poznat - 89:99.

38' Mega je prišla na 77:89, na šta Partizan za manje od minuta uzvraća serijom od 6:0, potpomognut nesportskim faulom Enisa - 77:95.

33' Prodor Milera na drugi obruč, koš uz dodatno bacanje - 62:80! Trojka Enisa posle Meginih 0/8 u drugom poluvremenu - 65:80.

32' Veličković je u skoku pogodio Fundića laktom u lice i poslao ga u "nokdaun". Nesportska lična kapitenu Partizana, koji se pravda i objašnjava da nije namerno udario protivnika.

31' Četvrti i peti faul Bitadzea za kratko vreme. Na klupu mora ponajbolji igrač Mege na ovoj utakmici.

- Partizan je u trećoj četvrtini možda i prelomio ovaj meč - 60:73. Najbolji strelci: Bitadze 19, Enis 14 - Marinković 20, Vilijams-Gos 11, Gavrilović 10.

29' Promašaj Enisa iz teške pozicije pod košem, u kontri peta trojka Marinkovića - 56:72!

27' Razigrao se Miler, u saradnji sa Vilijams-Gosom povećava prednost Partizana na rekordnih 55:68.

25' Mega u seriji grešaka, za Partizan poentiraju Gavrilović, nakon što je sprečio odlazak lopte u aut, pa Vilijams-Gos, 52:62!

23' Trojka Gavrilovića - 50:58! Brza serija 0:6.

22' Mega je smanjila na 50:52, slaba deonica Samjuelsa u napadu i odbrani. Potom važni poeni Milera "2+1", koji je bio dobro čuvan u prvom poluvremenu - 50:55.

- Strelci: Bitadze 12, Enis 11, Rebić 7 - Marinković 17, Vilijams-Gos 9, Veličković 7.

- Partizan je napravio prednost trojkama - 7/15 (Mega 3/12). Domaćin bi bio u još većem zaostatku da najviše zahvaljujući Bitadzeu nije dominirao u ofanzivnom skoku - 11:4.

20' Marinković iz kontre donosi rekordno vođstvo - 42:51. Mogao je Partizan i preko "plus 10", ali je izgubio loptu. Poslednji napad Mege doneo je promašaj Enisa, koji je ofanzivnim skokom ispravio Bitadze - 44:51 (23:21, 21:30)!

19' Marinković 4/5 za tri poena - 42:49!

18' Trojka Veličkovića - 40:46! Partizan spolja šutira 6/13. Mega drugi put daje koš posle dva promašena bacanja - 42:46, Bitadze.

17' Bitadze blokira Šalića, pa koji sekund kasnije završava kontru - 40:43.

16' Mega je mini-serijom 5:0 (trojka Čančara i "odbojka" Bitadzea) prišla na 38:39. Partizan je dva puta bio na "plus šest"... Onda treća trojka Marinkovića - 38:42!

14' Partizan već nekoliko puta uspeva da pretrči Megu i postigne lake poene. Ovog puta je to uradio Marinković - 26:32. Rebić je uzvratio trojkom - 29:32.

12' Krađa lopte i kontra Vilijams-Gosa - 24:28.

11' Nastavlja se sa preokretima. Trojka Marinkovića - 23:26!

- Partizan ne koristi još jedan napad, a Dilan Enis stavlja tačku na sjajnu prvu četvrtinu (11 poena) košem za 23:21!

10' Mega stiže do izjednačenja, iako je Samardžiski promašio oba slobodna bacanja - 21:21. Enis je istrčao kontru nakon dobre odbrane i iznuđenog šuta Šalića za tri poena.

9' Megin šut iz igre jedva iznad 30 odsto, što je crno-belima omogućilo da naprave seriju 12:2 i odu na "plus pet" - 15:20.

8' Partizan još jednom pravi preokret - 15:18, uz trojku Andrića i poene Šalića posle ofanzivnog skoka, koji su naveli Dejana Milojevića da uzme tajm-aut.

5' Mega ne koristi dve kontre za "plus sedam", što su kaznili Gavrilović i Miler - 13:13.

4' Raspoloženi Enis već je ubacio sedam poena - 13:8.

3' Posle 4:0 i 6:2, preokret na 6:7, trojkom Vilijams-Gosa.

- Početne petorke: Rebić, Enis, Lazić, Čančar, Bitadze - Vilijams-Gos, Marinković, Andrić, Gavrilović, Samjuels.