ABA2: Zrinjski u Mostaru 3/3

Zrinjski je kao domaćin u sklopu 6. kola Druge ABA lige savladao Lovćen sa Cetinja.

Ekipa iz Mostara je nastavila niz nepobjedivosti na svom terenu u premijernoj sezoni Druge ABA lige. U tri meča kod kuće Zrinjski je ostvario tri pobjede, dok su kao gosti tri puta poraženi.

Zrinjski - Lovćen 73:64 (12:14, 21:13, 22:20, 18:17)

Obje ekipe su imale problema na startu utakmice tako da je u prvoj četvrtini ukupno postignuto 26 poena.

Ključnu prednost kojom su meč stavili pod svoju kontrolu igrači Zrinjskog su stekli u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa osam poena razlike pa se na poluvrijeme otišlo sa šest poena prednosti za domaćine, 33:27.

Izabranici Hrvoja Vlašića su u posljednja dva kvartala dodatno povećali prednost i ostvarili pobjedu od devet poena razlike.

U redovima domaćina najbolji je bio Marko Šutalo sa 19 postignutih poena, Vedran Princ je dodao 15 poena i šest asistencija, dok je još dvocifren bio Marko Ljujić sa 12 poena.

Kod gostiju iz Crne Gore dvocifreni su bili Latković sa 12 i Popović sa 10 postignutih poena.

.
Izvor: YouTube/ ABA liga j.t.d.

Zrinjski: Šutalo 19, Petrić, Princ 15, Sokolović 2, Golemac, Demić 5, Barać, Begić 2, Brumit 6, Miličević 7, Ljujić 12, Ramljak 5.

Lovćen: Latković 12, Popović 10, Radunović 6, Vrbica 3, Bacčović 3, Lopičić, Jelenić 7, Albijanić 9, Knežević 9, Korać 3, Borilović, Vujović.

U posljednjem meču 6. kola Druge ABA lige Bosna u petak gostuje u Splitu protiv istoimenog domaćina, a meč počinje u 20:00 časova.