Izgubili 9 u nizu, pa razbili Oklahomu

Orlando Medžik tražio je lošijeg od sebe od 11. novembra i našao je, konačno, kada su na Floridu stigli Vestbruk, Entoni, Džordž i ostali.

Košarkaši Orlando Medžika tražili su nedeljama nekoga ko će biti lošiji od njih, dani u utakmice prolazili su i nakupilo se devet poraza u nizu sve dok na Floridu nije stigla Oklahoma Siti Tander.

Upravo protiv "grmljavine" i njene "velike trojke", demoralisana ekipa jednog od favorita za treću smjenu sezone, Franka Fogela, uspjela je da prekine crni niz i upiše prvu pobjedu od 11. novembra.

Uz nestvarnu partiju Arona Gordona, koji je Tanderu za 44 minuta ubacio 40 poena uz šut iz igre 13/23 (6/12 za tri), ali i 15 skokova, četiri asistencije, četiri ukradene lopte i plus-minus indeksom 14, Orlando je na kraju zabilježio ubjedljivu pobjedu pred put u Ouklend na duel sa šampionom – 121:108.

"Mislim da je upravo zbog toga ova noć bila posebna, jer je izašao na parket i trudio se da bude nešto poput super heroja. Igrao je sam protiv sebe u najvećem dijelu meča i mislim da je zbog toga pogađao sa visokim procentima", rekao je Fogel o Gordonu, za kojeg trener gostiju Bili Donovan nije imao rješenje - ni individualno, ni timsko.

Istok: Boston 18-4, Detroit 14-6, Klivlend 14-7, Toronto 13-7, Filadelfija 12-8, Indijana 12-10, Milvoki 10-9, Vašington 11-10, Njujork 11-10, Majami 10-11, Orlando 9-13, Šarlot 8-12, Brukli 8-13, Atlanta 4-16, Čikago 3-16. Zapad: Hjuston 17-4, Golden Stejt 16-6, San Antonio 14-7, Portland 13-8, Minesota 13-9, Denver 11-9, Nju Orleans 11-10, Juta 10-11, L. A. Klipers 8-11, Oklahoma 8-12, L. A. Lejkers 8-13, Memfis 7-13, Finiks 8-15, Sakramento 6-15, Dalas 5-17.

"Samo sam bio agresivan, koristio prilike i nisam ih preskakao. Ako bi se dogodio pas za otvorenu poziciju, jednostavno bih pročitao situaciju", rekao je Gordon, koji je do 40 poena stigao uz 57 odsto uspješnosti u šutu iz igre, a poene je ravnopravno raspodijelio na oba poluvremena.

Pratili su ga Elfrid Pejton sa 19 poena, pet skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte, Evan Furnije sa 16 i Nikola Vučević sa 15, uz po sedam skokova i asistencija.

Na drugoj strani - stari problemi.

Donovanu ne ide, pa ne ide da Ol-star novajlije sa Istoka, Karmela Entonija i Pola Džordža uklopi sa MVP mašinom Raselom Vestbrukom, tako da se Oklahoma nalazi u seriji od tri poraza, odnosno na četiri pobjede u posljednjih deset mečeva.

OKC ima 2-9 na gostovanjima i nula pobjeda u diviziji.

"Big 3" statistika u porazu od Orlanda:

Karmelo Entoni: 34 min, 2/7 za dva, 3/9 za tri, 7 sk, 2 as, 1 bl, 1 izg, 16 p.
Pol Džordž: 41 min, 5/11 za dva, 2/6 za tri, 5 sk, 5 as, 1 ukr, 2 izg, 22 p.
Rasel Vestbruk: 38 min, 4/13 za dva, 7/10 za tri, 11 sk, 5 as, 5 ukr, 7 izg, 37 p.
*napomena: svi ostali ubacili su 31 poen uz šut 15/40.

Vestbruk se prethodne noći probudio na kraju, ubacio pet trojki i postigao 20 od 37 poena u četvrtoj četvrtini, ali je to bilo prekasno i nije mogao da spriječi peti poraz ekipe u posljednjih šest izlazaka na parket.

"Moj zadatak je da budem siguran da smo spremni da igramo na obje strane lopte. Da bismo izašli iz ovog mraka moramo da se zbijemo. To počinje od mene i preuzeću odgovornost jer sam dugo ovdje i znam kakve smo standarde postavili", rekao je Vestbruk posle meča koji je njegov tim izgubio u trećoj četvrtini kada nije ubacio šut iz igre punih pet minuta i bio nadigran rezultatom 28:5 za to vreme.

Da sve bude gore, Oklahoma ni na startu četvrte četvrtine nije imala poen puna tri i po minuta.

Donovan je otprilike razloge poraza svog tima pronašao u nedostatku pas igre i zadržavanju lopte u posedu.

"Kada se lopta kreće i generišete asistencije, imate šanse da šutirate u relativno visokim procentima. Čini mi se da u drugom poluvremenu nismo imali prilike da to radimo često".

Ako postoji nešto dobro za Oklahomu, to je povratak kući, gdje će Tander dočekati Minesotu Timbervuls u noći između petka i subote i započeti paklen period od 13 mečeva za 24 dana.