Poraz Mege u Baru, Mornar hoće u plej-of

Crnogorski tim priključio se Zadru na deobi četvrte pozicije...

Šesti poraz u poslednjih sedam kola ABA lige pretrpela je četa Dejana Milojevića na prednovogodišnjem gostovanju u Baru!

Mornar - Mega Bemax 87:83 (18:25, 27:23, 24:19, 18:16)!

Barani su popravili skor na 7-7 i bodovno se izjednačili sa četvrtoplasiranim Zadrom, dok će vicešampion regiona 2016. ostati pretposlednji na tabeli, sa skorom 4-11.

Mega je početkom druge četvrtine imala 13 poena prednosti (19:32), ali je tako visoko vođstvo bilo kratkog daha.

Predvođen sjajnim američkim plejmejkerom Derekom Nidamom, strelcem čak 36 poena, domaćin je do poluvremena prišao na "minus tri", a serijom 16:2 i preokrenuo na 67:59 u 27. minutu.

Došao je red na Megu da "juri" rezultat, ona je taj zadatak uspešno obavila i u finiš su timovi ušli sa podjednakim šansama za pobedu. Bilo je samo pitanje ko će napraviti jedan uspešan potez više.

Imala je ekipa iz Sremske Mitrovice svoje šanse, Stefan Sinovec promašio je trojku za izjednačenje u 38. minutu, a onda su u poslednjih minut i po neprecizni bili Sinovec i Vlatko Čančar, pri vođstvu Mornara 86:83.

Brendis Rejli-Ros je promašio u poslednjem napadu Mornara i Mega je mogla da obezbedi sebi još jednu šansu da "zakuva" situaciju, ali Nidam je zabeležio ofanzivni skok i posle faula postavio konačan rezultat sa linije za slobodna bacanja.

MORNAR: Nidam 36 (trojke 7/11, 6sk, 3as, 4izg), Luković 16 (11sk, 3blk, 4izg), Rejli-Ros 15, Mićović 7, Pavić 7, Vranješ 4, Bakić 2.

MEGA: Bitadze 21 (6sk), Fundić 14 (7sk), Čančar 14, Sinovec 9 (4sk, 4as), Lazić 9, Rebić 7 (5as), Jovičić 4, Koprivica 4, Mušidi 1 (4sk, 6as).