Gudurić briljirao u derbiju Istanbula

Sa srpskim asom na parketu Fener je napravio 18 poena prednosti.

Fenerbahče pobijedio Bešiktaš Izvor: MN PRESS

Srpski reprezentativac Marko Gudurić odigrao je jednu od boljih utakmica od transfera iz Crvene zvezde u Fenerbahče i predvodio ekipu do važne pobjede u gradskom derbiju.

U matine terminu ove nedjelje, posljednjeg dana 2017. godine, Gudurić je pogodio tri od četiri šuta za dva, dva od tri za tri poena i sva tri penala za epitet igrača utakmice u kojoj je Bešiktaš imao priliku da se izjednači sa Fenerom na tabeli poslije 13 odigranih kola u turskom prvenstvu, ali…

...koja je završena rezultatom: 71:76 (10:21, 20:24, 21:20, 20:11).

Gudurić je bio jedini "dvocifren" član prve petorke, a pored 15 poena sakupio je i četiri skoka uz tri asistencije. S njim na parketu prvak Evrope napravio je 18 poena prednosti pred punim tribinama navijača gradskog rivala sa Taksima.

Jan Veseli dodao je 15 sa klupe, uz šut 5/6 iz igre i devet skokova, dok je Bred Vonamejker stao na deset poena i četiri asistencije.

Kod domaćih Erl Klark imao je užasan dan, pogodio je dva od 11 šuteva za skromnih sedam poena i +/- indeks "minus 17", a u dvocifrene ušli su samo Kajl Vims sa 12 i Rajan Boutrajt sa 11 poena.

Fener je u četvrtak uveče doživio neprijatan poraz od Real Madrida u "Fenerbahče Areni" u Istanbulu (77:79), ali je poslije dva dana odmora ekipa našeg trenera Željka Obradovića pronašla način da sačuva rano stečeno vođstvo na parketu ljutog rivala (14:38).

Mnogi, prije svih žuto-plavi, pomislili su da je utakmica riješena već polovinom druge četvrtine, ali je tim koji sa klupe predvodi Ufuk Saridža odbijao da se preda i polako smanjivao zaostatak... Ipak, na manje od deset poena minusa crno-bijeli smanjili su tek u posljednjem minutu meča.

Fenerbahče 5. januara dočekuje Baskoniju, dva dana kasnije Sakarju, a onda gostuje Valensiji i Istanbulu pre nego što 17. januara bude dočekao Panatinaikos.

Ješilgiresun - Trabzonspor (17.30)

Tabela: Fenerbahče 11-2, Tofaš 11-2, Eskišehir 10-3, Bešiktaš 9-4, Sakarja 8-5, Efes 8-5, Istanbul 7-6, Darušafaka 7-6,  Banvit 7-6, Bujuk 5-8, Galatasaraj 5-8, Ješil 4-8, Karšijaka 4-9, Trabzon 3-9, Gacijantep 3-1,0 Ušak 1-12.

*napomena: Efes je kažnjen oduzimanjem jednog boda.