Efes beznadežan u Atini

Panatinaikos većim delom utakmice vodio dvocifrenom razlikom i ostvario pobedu za ostanak u vrhu tabele.

Prvi meč 16. kola Evrolige odigran u četvrtak uveče nije doneo nimalo neizvesnosti.

Trećeplasirani Panatinaikos (skor 11-5) očitao je lekciju ekipi Efesa (4-12), koja je prošle nedelje u duelu sa Bambergom prekinula seriju od četiri poraza - 90:79 (23:12, 24:21, 23:23, 20:23).

"Zeleni" su trajno preuzeli vođstvo u trećem minutu, već u finišu prve četvrtine bilo je 21:9, a do maksimalnih "plus 19" stigli su trojkom Meta Lodžeskog u 29. minutu - 70:51.

Za PAO je pored osvojenih bodova važno da se posle tri meča pauze zbog povrede ramena, na teren vratio Nik Kalates.

Ove sezone maestralni plejmejker odmah je preuzeo lidersku ulogu i bio najbolji na terenu sa 17 poena, devet asistencija i tri ukradene lopte.

Nikos Papas pratio ga je sa 16 poena, dok je najefikasniji kod gostiju bio Džoš Adams sa 20 poena.

Vladimir Štimac, koji je pao u drugi plan dolaskom Ergina Atamana na klupu Efesa, za 13 minuta je zabeležio četiri poena (šut za dva 2/4, slobodna bacanja 0/2), pet skokova i četiri asistencije.