Veče Navara i Nedovića, slavio samo Španac (VIDEO)

Barselona deklasirala CSKA, Unikaha protiv Valensije prvo ispustila "plus 17", a onda i "plus četiri" u poslednjem minutu.

Ekipa Barselone delovala je loše u većem delu sezone, ali je u okršajima sa ruskim timovima u poslednjih nedelju dana pokazala znakove života.

Nakon pobede nad Himkijem u Moskvi, lider Evrolige CSKA je "do nogu" potučen u glavnom gradu Katalonije - 85:72, s tim da je tri minuta pre kraja bilo 80:61.

Svih 10 igrača koje je trener Sito Alonso slao na parket dalo je značajan doprinos rušenju "armejaca".

Peteri Koponen sa 13 poena je predvodio kvintet igrača sa dvocifrenim učinkom, u kome se našao i vremešni Huan Karlos Navaro.

"La Bomba" je postao novi rekorder Evrolige po broju odigranih minuta, ubacio je ukupno 10 poena, a dve njegove uzastopne trojke, nakon što je CSKA u 25. minutu prišao na 53:50, mogu se nazvati prelomnim detaljima ovog meča.

Posledica ovog rezultata je da će Olimpijakos u petak protiv Armanija moći da se vrati na deobu prvog mesta, sa koje je spao na drugu poziciju porazom od Žalgirisa u minulom kolu.

Unikaha je protiv Valensije pred svojim navijačima "jurila" petu pobedu zaredom, ali na kraju nije uspela, iako je u 23. minutu vodila 56:39, a minut i po pre kraja 83:79.

Gosti su završili utakmicu serijom od 6:0, kaznivši smušenost saigrača Nemanje Nedovića, koji je sa 23 poena bio za koplje ispred svih aktera "malog" španskog derbija.

Nedović je četvrti put u poslednjih pet kola ubacio 20 ili više poena, u četvrtoj četvrtini je odigrao simultanku nakon kratkotrajnog preokreta Valensije, ali nije uspeo da uvede "brod" iz Malage u mirnu luku.

Real - Makabi 20.45

TABELA: CSKA 12-4, Olimpijakos 11-4, Panatinaikos 11-5, Žalgiris 10-5, Fenerbahče 9-6, Real 9-6, Makabi 8-7, Himki 8-7, Baskonija 7-8, Unikaha 7-9, Zvezda 6-9, Bamberg 6-9, Barselona 6-10, Valensija 5-11, Armani 4-11, Efes 4-12.