ABA2: Bosna na -14 u Tivtu

Novi poraz za ekipu Miloša Pejića...

Studenti su na gostovanju u Tivtu odigrali odličnu utakmicu, bili u igri tri četvrtine, ali ipak nedostatak "širine" na klupi se osjetio u posljednjem periodu koji su izabranici Miloša Pejića izgubili sa devet poena razliike:

TEODO - BOSNA 96:82 (26:24, 22:22, 24:21, 24:15).

Bosna je u prve dvije četvrtine bila u egalu sa ekipom iz Tivta, a na odmor se otišlo sa dva poena prednosti za Teodo, 48:46.

U nastavku utakmice Bosna je uspjela da dođe do preokreta i povede sa tri poena razlike, ali u posljednjih deset minuta su pali u igri i dozvolili domaćinu da slavi sa četrnaest poena razlike.

Najefikasniji u redovima ekipe Sarajeva su bili Draško Knežević, koji je bio na korak od "dabl-dabl" učinka sa 22 postignuta poena i devet skokova, dok je Maksim Šturanović postigao 21 poen.

Dvocifreni su još bili Kori Bredford sa 10 i Edin Rešidović sa 11 poena.

U pobjedničkoj ekipi odličnu partiju je pružio Miloš Popović koji je postiga 21 poen, uz šest skokova i tri asistencije, dok je Robert Abramovič dodao 18, a Mihailo Sekulović 17 poena.

“Studenti” se nalaze na pretposljednjem mjestu s omjerom od četiri pobjede i 12 poraza, dok se Teodo sa sedam pobjeda i devet poraza nalazi osmoj poziciji.

Drugi predstavnik BiH u Drugoj ABA ligi, mostarski Zrinjski, će u četvrtak od 18 časova dočekati Borac iz Čačka.