Stidela se i dvorana zbog "igre" MZT-a!

Makedonci su se "sa stilom" oprostili od ABA lige. Nakon vođstva na poluvremenu, u nastavku su napravili minus od 43 poena razlike!

MZT - Olimpija 55:96 ABA liga Izvor: MN PRESS

Košarkaši MZT Skoplja oprostili su se od ABA lige "sa stilom".

Jednu trojku i jednu dvojku postigli su igrači trenera Željka Lukajića za 14 minuta igre u drugom poluvremenu u seriji 5:43, kojom su vođstvo sa pauze pretvorili u umalo "dupli" zaostatak – 44:80.

Na kraju, u Dvorani "Boris Trajkovski", koja se verovatno i sama stidela onoga što se događa pod njenim svodovima: MZT – Olimpija 55:96 (15:18, 24:19, 5:28, 11:31).

MZTOLI 2

Računajući i rezultat prethodnog kola u kom je prvak Makedonije izgubio 106:77 od Mege u Sremskoj Mitrovici, što je praktično bio rezultat posle kojeg je rešena borba za opstanak u ovom izdanju ABA lige, Lukajičev tim ostvario je minus od 70 poena tokom poslednjih 80 minuta košarke.

Kako se dogodilo da je rezultat treće četvrtine utakmice koja je otvorila 19. rundu šampionata iznosio 5:28, a rezultat drugog poluvremena 16:59 trebalo bi pitati same aktere – Lukajića i njegov tim.

Poslušajte konferenciju za medije.

MZTOLI

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džordan Morgan sa 16 poena, dok su Devin Oliver i Roko Badžim ubacili po 15.

U redovima MZT-a najbolji su bili Bojan Trajkovski i Damjan Stojanovski sa po 12 postignutih poena.

Zadar – Cibona (21.00)

Tabela: Budućnost 15–3, Crena zvezda 15–3, Cedevita 13–5, Mornar 11–7, FMP 9–9, Partizan 9–9, Zadar 9–10, Igokea 7–11, Olimpija 7–12, Mega 6–12, Cibona 6–12, MZT 3–16.

Parovi 20. kola (10, 11. i 12. februar): Mornar – Cedevita, Mega – FMP, Olimpija – Partizan, Cibona – Igokea, Budućnost – MZT, Crvena zvezda – Zadar.