Drama u Valensiji: Trojka "slomila" CSKA!

Prvak Španije u posljednjim sekundama izborio pobjedu protiv Moskovljana. Heroj "La Fontete" je Alberto Abalde, strijelac odlučujuće trojke.

Evroliga: Valensija - CSKA 103:99 Izvor: MN PRESS

Publika u Valensiji vidjela je jedan od najuzbudljivijih mečeva ove sezone!

Domaćin je u posljednjoj četvrtini postigao 30 poena, a gostu ni 33 nisu bila dovoljna za pobjedu u čuvenoj "La Fonteti", na parketu prvaka Španije.

Uporni "armejci" gubili su kroz kompletnu drugu i treću četvrtinu, a u posljednjoj su se vratili iz minusa od 11 poena (77:66) i poenima Korija Higinsa i Nando De Koloa dva puta izjednačili u posljednjih minut i po. Poslednji put to su uspjeli 45 sekundi prije kraja, poslije čega je u prvi plan stupio heroj meča, mladi Alberto Abalde (95:95)!

Smireni Španac pogodio je 21 sekund pre kraja trojku za 98:95 i tim potezom presudio je favorizovanim Moskovljanima!

Valensija - CSKA 103:99 (21:23, 28:19, 24:24, 30:33)