Nurkićev dabl-dabl, Durent stao na 50!

U sjajnoj utakmici Portland Jusufa Nurkića savladao vladajućeg NBA šampiona Golden Stejt 123:117. Bh. centar postigao 17 poena i dodao 13 uhvaćenih lopti.

Ni fenomenalna partija Kevina Durenta i čak 50 poena nisu pomogli Golden Stejt Voriorsima da izbjegnu gostujući poraz od Portland Blejzersa - 117:123.

Bh. centar Jusuf Nurkić imao je zapaženu ulogu u pobjedničkom sastavu, gdje je upisao 17 poena i dodao 13 skokova. Dabl-dabl učinku dodao je tri asistencije i ukradenu loptu, za 30 minuta provedenih na terenu.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će gledaoci uživati u meču. Blejzersi su u uvodnih 12 minuta postigli čak 40 poena, te na prvi predah otišli s prednošću od 13 poena (Voriorsi ubacili 27).

Drugi i četvrti kvartal bili su izjednačeni, dok je u trećem gostujući sastav uspio samo da smanji zaostatak. Ne i da izbjegne poraz.

...
Izvor: Youtube/MLG Highlights

Demijan Lilard bio je najefikasniji u redovima Portlanda. Ubacio je 44 poena, dok je Si Džej Mekalum dodao 29.

Kod gostiju, osim sjajnog Durenta, Stef Kari i Klej Tompson imali su dvocifren broj poena, po 17, dok je jedan manje Drejmond Grin, koji je imao i 12 uhvaćenih lopti.

Vladajućem šampionu bio je ovo 14. neuspjeh u 58 susreta ove sezone. Portland ima bilans od 32 trijumfa i 26 poraza.