CSKA i Spanulis sprečili senzacije (VIDEO)

Nastavljena je Evroliga! "Armejci" serijom od 10:2 u četvrtoj četvrtini slomili otpor Baskonije, Fenerbahče "pregazio" Armani, a Olimpijakos na težak način stigao do bodova protiv Valensije.

Jedanaest trojki iz 19 pokušaja dali su igrači Baskonije na gostovanju u Moskvi. Džejson Grejndžer šutirao je 6/7, od toga 3/3 u prvih osam minuta, kada je španski tim stekao iznenađujućih 10 poena prednosti (11:21).

Vodila je Baskonija i većim delom druge i treće četvrtine, ali četvrta je počela serijama CSKA od 7:0 i 12:2, kojima je iz rezultatskog "egala" domaćin stigao do 83:73 i tako šest minuta pre kraja praktično rešio pitanje pobednika.

CSKA - Baskonija 93:86 (20:25, 26:24, 25:22, 22:15)!

Važne trojke u momentima kada je vodeći tim Evrolige sticao odlučujuću prednost postigli su Serhio Rodrigez i Kori Higins, a Vil Klajburn je u 38. minutu doneo "armejcima" maksimalnih 92:77.

Grejndžer je tada ubacio svoju šestu trojku, dok je Tornike Šengelija u poslednja dva minuta "vezao" šest poena za goste, međutim, time je mogao samo da ublaži poraz.

CSKA je u prethodnom kolu "pao" u Valensiji, prekinuvši seriju od pet pobeda, pa je bio u opasnosti da prvi put ove sezone doživi dva poraza zaredom. Ovako će ostati na prvoj poziciji, sa skorom 18-5, dva koraka ispred Fenerbahčea i Olimpijakosa.

Baskonija (10-13) već dugo pokušava da zapreti Makabiju (12-10) ali iz kola u kolo su sve veće šanse izraelskog velikana za plasman u Top 8 fazu.

CSKA: Klajburn 19 (5sk), Rodrigez 17, Higins 14, Kurbanov 11...

BASKONIJA: Grejndžer 26 (5as), Šengelija 12 (10sk, 4as), Boboa 12...

CSKA - Baskonija 93:86, Evroliga 2018
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Fenerbahče (16-7) u meču protiv Armanija (7-16) nije imao baš nikakvih problema.

Ekipa Željka Obradovića slavila je sedmu pobedu u poslednjih osam kola (jedini poraz doživela je u Pireju) i održala korak sa CSKA - 89:70 (23:20, 25:13, 17:15, 24:22).

Ovaj meč ostaće upamćen po povratku na teren Džejmsa Nanelija, koji je u pobedi nad Baskonijom 5. januara slomio ruku prilikom teškog pada. Sa 11 poena bio je među najzapaženijima u taboru evropskog i turskog prvaka.

Marko Gudurić za 18 minuta je zabeležio osam poena (trojke 2/5) i tri asistencije, a Nikola Kalinić za 22 minuta osam poena (4/6 za dva) i dva skoka.

Kod gostiju je Vladimir Micov bio odličan, ali bez naročitog efekta. Iskusni bek na parketu je proveo 30 minuta i nanizao 19 poena (6/6 za dva, trojke 2/6), četiri asistencije, po dva skoka, ukradene i izgubljene lopte.

FENERBAHČE: Tompson 15, Slukas 13 (6as), Vonamejker 11 (4sk, 6as), Naneli 11...

ARMANI: Micov 19, Kuzminskas 11, Ćinćarini 7 (5sk, 7as), Gaudlok 7...

Fenerbahče - Armani Milano 89:70, Evroliga 2018

Olimpijakos je opravdao ulogu favorita u susretu sa Valensijom, mada su gosti posle "minus 12" u finišu treće četvrtine (60:48) smogli snage da itekako zaprete - 80:70 (22:11, 18:28, 22:16, 18:15)!

Prišao je aktuelni prvak Španije na 62:61 u 33. i na 68:67 tri i po minuta pre kraja, međutim, 35-godišnji Vasilis Spanulis je reagovao kao u svojim najboljim danima - ubacio je sedam poena zaredom, a Valensija promašila dva šuta i izgubila jednu loptu, preciznije, Nikola Milutinov ju je oduzeo Abaldeu.

Za tren oka na semaforu je stajalo 75:67 i više nije bilo ni vremena za ozbiljniji pokušaj povratka u meč.

Milutinov je sa 15 poena, uz šut iz igre 7/8, bio drugi strelac Pirejaca.

OLIMPIJAKOS: Spanulis 25 (9as), Milutinov 15 (6sk, 2ukr), Papanikolau 11 (10sk), Mancaris 11, Printezis 8 (8sk)...

VALENSIJA: San Emeterio 19, Grin 13, Tomas 11 (5sk)...

Olimpijakos - Valensija 80:70, Evroliga 2018

REZULTATI 23. KOLA:

CSKA - Baskonija 93:86

Fenerbahče - Armani 89:70

Olimpijakos - Valensija 80:70

Unikaha - Makabi 83:69
/Nedović 15, 5as, Mekalum 14, Ogastin 12, 9sk, Milosavljević 7 - Kejn 15, Tomas 14/

petak

Himki - Panatinaikos 18.00
Efes - Žalgiris 18.30
Bamberg - Crvena zvezda 20.45
Barselona - Real 21.00

TABELA: CSKA 18-5, Olimpijakos 16-7, Fenerbahče 16-7, Panatinaikos 14-8, Real 13-9, Žalgiris 13-9, Himki 13-9, Makabi 12-11, Baskonija 10-13, Unikaha 10-13, Zvezda 9-13, Bamberg 8-14, Valensija 8-15, Barselona 7-15, Armani 7-16, Efes 6-16.