Zvezda u nokdaunu!

Ubjedljiv poraz crveno-bijelih u Njemačkoj, u nastupu bez energije, snage, koncentracije...

Evroliga BAMBERG - ZVEZDA 86:62  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda mts je u krizi.

Poslije loših igara na turniru u Nišu, ekipa Dušana Alimpijevića odigrala je veoma blijedo i u Njemačkoj, gdje je samo petnaestak minuta bila ravnopravna tamošnjem šampionu, ali i trenutno desetoplasiranoj ekipi Bundeslige.

Sve ostalo bilo je jako, jako loše i za opomenu pred najvažnije bitke koje dolaze.

BAMBERG - ZVEZDA 86:62 (21:23, 25:13, 23:9, 17:17)

Bez ideje u napadu, snage i koncentracije u odbrani, srpski i regionalni prvak primio je u prve tri četvrtine više od 20 poena. Posljednja se igrala samo reda radi...

Lideri se nisu razigrali (Feldin šutirao iz igre 1/9), klupa nije pomogla, a Zvezda nije ostavila utisak ekipe koja je spremna da brzo popravi palu formu.

Bamberg je dobijao prostor da kažnjava Beograđane i to je uradio, pogodivši 14 trojki iz 24 pokušaja. Bivši igrač Igokee Dorel Rajt odigrao je sjajan meč i postigao 21 poen (5/7 za tri), uz devet skokova.

Željni ubjedljive pobjede u prvoj utakmici od odlaska Andree Trinkijerija, igrači Bamberga su rafalno upisali devetu pobjedu, prije svega doprinosom četvorice "dvocifrenih", među kojima je bio i srpski centar Dejan Musli (13 poena, 13 skokova).

Njegov saigrač Luka Mitrović bio je u sastavu, ali nije zaigrao protiv svog bivšeg kluba, u čijem dresu ovog petka nisu bili Pero Antić i Nemanja Dangubić. Oni koji jesu obukli crveno-bijelo odigrali su jedan od najlošijih evroligaških mečeva Zvezde posljednjih godina.

Francuz Matijas Lesor postigao je 12 poena uz dve atraktivne rampe, Tejlor Ročesti je na kraju meča koliko-toliko ublažavao poraz sa svojih 11 poena, koliko je postigao i Branko Lazić, mahom u početku utakmice. To je, ukratko, bilo i sve dobro što je Zvezda uradila u večeri koju će pamtiti po ubjedljivom porazu, 14. u Evroligi.

Poslije povratka iz Njemačke, crveno-bijeli imaće nedelju dana za trening i rad do naredne utakmice, protiv Unikahe.

BAMBERG: Heket 7, Hikmen 9, Rajt 21 (5/7 za tri, 9 sk, 4 as), Zisis 7 (6 sk), Nikolić 2, Štajger 12, Mitrović, Lo 1, Olinde 2, Rubit 10, Musli 13 (13 sk), Radošević 2.

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 5, Lazić 11, Dobrić, Feldin 4, Janković 1, Ročesti 11, Omić 7, Lesor 12 (6 sk), Enis 8, Jovanović, Bjelica 3.

- Kraj utakmice, ubedljiv poraz Zvezde u Nemačkoj -

40' 86:62 Trojka Štajgera sa devet metara, za konačan rezultat.

38' 82:60 Feldin postiže prve poene iz igre, za seriju Beograđana 6:0. Musli odgovara brzim poenima iz reketa.

37' 80:56 Lazić poentira sa linije penala. Odlično je počeo utakmicu, ali je stao, kao i ostatak ekipe.

35' 80:52 Još jedna trojka Štajgera, za velikih 28 razlike! Igrači Bamberga su namirisali su krv, a pred Zvezdom je, po svemu sudeći, bolnih pet minuta.

35' 77:52 Musli podiže razliku na novi maksimum od 25 poena. Alimpijević traži tajm-aut.

35' 75:52 Zisis pogađa svoju drugu trojku, dok Feldin nastavlja da promašuje (0/6 iz igre).

34' 72:52 Musli pokušava da iznudi faul Omića u napadu, pada na parket, a Zvezdin centar zakucava.

32' 72:50 Pet uzastopnih poena Tejlora Ročestija, ali i još jedna trojka Dorela Rajta. Njegova peta iz šest pokušaja.

31' 69:48 Trojka Ročestija iz veoma teške pozicije. Njegov sedmi poen.

- kraj treće četvrtine -

30' 69:45 Ni odbrane, ni koncentracije u igri Zvezde. Rajt je ostao sam u ćošku i pogodio trojku uz faul. Rezultat ovog kvartala je 23:9.

30' 65:45 Trojka Luke Štajgera iz ćoška, za novi maksimalni plus 21. Na drugoj strani Omić iznuđuje uzastopne prekršaje, jer igrači Bamberga koriste to što ne uspeva da pogodi oba slobodna bacanja.

28' 62:43 Minuti su prošli od poslednjeg dobrog napada crveno-belih. Spas dolazi sa linije penala, gde je stao Omić zato što je Bamberg iskoristio bonus.

27' 62:42 Ogroman promašaj Bjelice dok Bamberg održava ritam u napadu. Musli je iznudio faul pod košem za rekordnih "plus 20".

27' 58:42 Hikmen ostaje sam u ćošku i pogađa trojku za velikih "plus 16". Feldin pokušava da odgovori trojkom, ali i večeras igra jako loše.

26' Dorel Rajt snažno udara Dobrića laktom. Bek Zvezde pao je na pod koš držeći se za nos i sudije su prekinule igru da bi napustio teren.

25' 55:42 Ofanzivni skok Dorela Rajta i pogodak uz faul. Tajm-aut Dušana Alimpijevića.

24' 52:42 Rubit pogađa na jednoj strani, Lesor na drugoj. Francuz je potom izuzetno blokirao Radoševića.

23' 50:40 Bamberg mnogo bolji u skoku (21:13) i to koristi da se vrati na dvocifrenu razliku. Janković u međuvremenu pravi četvrtu ličnu grešku daleko od koša.

22' Janković polazi u kontru, a sudije mu oduzimaju loptu zbog "duple", mada je napravio korake. Zvezda je ipak stegla odbranu na startu nastavka.

21' 48:38 Za početak drugog dela - lako zakucavanje Lesora, pa pogodak Rubita preko Jankovića.

Strelci:

BAMBERG: Heket 7, Hikmen 4, Rajt 11, Zisis 4, Nikolić 2, Štajger 3, Olinde 2, Rubit 4, Musli 7, Radošević 2.

ZVEZDA: Davidovac 5, Lazić 9, Feldin 2, Ročesti 2, Omić 2, Lesor 7, Enis 6, Bjelica 3.

- poluvreme -

19' 46:36 Dejan Musli uvodi meč u 20. minut uz "plus 10" za Bamberg. Feldin je na drugoj strani u kontraritmu i kada su u pitanju odluke i kada je u pitanju šut. Napadački problemi crveno-belih i njihova veoma loša završnica prvog dela.

19' 44:36 Feldin faulira Zisisa, za još penala Bamberga. Do ovog trenutka izveli su ih 16, naspram Zvezdinih sedam. Najveća prednost domaćih večeras.

19' 43:36 Janković i dalje pregrubo faulira u Evroligi. Sada je snažno udario Rubita i opravdano dobio nesportski faul. Njegova treća lična greška.

18' 41:36 Treća trojka Dorela Rajta, pa poeni Lesora sa linije penala. Francuz je bez gledanja posle ofanzivnog skoka utrčao u reket i uveo i Bamberg u bonus.

17' 38:35 Rubit odbija nalet Zvezde, a Ročestiju ispada lopta...

16' 36:35 Serija dobrih poteza Zvezde! Davidovac poentira u duelu sa Rajtom, Lesor spektakularno blokira Muslija, a Lazić pogađa trojku. Tajm-aut Bamberg. Crveno-beli su opet u igri.

15' 36:30 Još Muslijevih poena iz reketa, za još jedan tajm-aut Dušana Alimpijevića.

14' 32:28 Davidovac uzvraća, trojkom.

14' 32:25 Zvezdina odbrana puca na pikenrolu, a Musli koristi brisan prostor u reketu da postavi maksimalnih "plus 7" domaćih.

13' 30:25 Enis promašuje polaganje, Lesor "popravlja", a Bamberg Enisovim faulom dobija još šuteva sa crte. Alimpijević odmah reaguje i vraća Ročestija na parket.

13' 28:23 Poeni Alekseja Nikolića sa linije penala, za tajm-aut Dušana Alimpijevića.

12' 26:23 Dobrić faulira Heketa pri pokušaju šuta, što iskusni Italijan lako pretvara u poene.

11' 24:23 Za početak druge deonice - šesta trojka Bamberga. Janković je pokušao da vrati, ali nije pogodio.

- kraj prve četvrtine -

10' 21:23 Još jedna trojka Dilana Enisa, za kraj prve deonice!

10' 21:20 Feldin izjednačuje sa linije penala, a srpski internacionalac Dejan Musli iznuđuje faul Omića i vraća prednost Bambergu. U sastavu domaćih je i Luka Mitrović, koji bi baš protiv svog bivšeg kluba mogao da zaigra prvi put od 23. novembra.

10' 20:18 Dorel Rajt košem iz reketa donosi Bambergu prednost, a Hikmen je povećava pogotkom sa "crte", posle faula Ognjena Dobrića.

8' 17:18 I još jedna, peta trojka domaćih. Pogodio je Rajt, a vođstvo gostima vratio je Omić. Bamberg već pola četvrtine poentira isključivo šutevima za tri poena.

7' 14:16 I Heket pogađa trojku za domaće, a Enis uzvraća. Bamberg šutira za tri 4/6.

7' 11:13 Još jedna trojka Bamberga (Zisis za 11:11) i još jedan pogodak Lazića za dva sa distance.

5' 8:11 Sada i Lazić pogađa sa distance. Dobar start Zvezdinog kapitena.

4' 8:9 Branko Lazić koristi slobodna bacanja da postavi "plus 4" (5:9), ali Hikmen odgovara trojkom.

4' 5:7 Dorel Rajt trojkom postiže prve poene za domaće. Bivši igrač Igokee bio je prošle jeseni želja i Zvezde, ali je ipak završio u Nemačkoj. Posle njega, koš o tablu postigao je Radošević.

2' 0:7 Bolji početak Beograđana. Lesor se "upisao" poluhorogom, pa košem uz faul, a Bjelica je ubacio trojku.

Startne petorke

BAMBERG: Hikman, Zisis, Rajt, Rubit, Radošević
ZVEZDA: Ročesti, Lazić, Davidovac, Bjelica, Lesor.

Sudije: Oleg Latiševs (Letonija), Pjotr Pastušijak (Poljska) i Karlos Kortes (Španija).

- U sastavu Zvezde u Nemačkoj nije Pero Antić, kao ni Nemanja Dangubić.

Bamberg (8-14) - Crvena zvezda mts (9-13).

U pretposlednjoj utakmici 23. kola Evrolige u Nemačkoj se sastaju nemački i srpski prvak. Domaćin će ovog petka odigrati prvi meč od odlaska šefa stručnog štaba Andree Trinkijerija, a crveno-beli su otputovali u Bamberg da poprave loš utisak koji su ostavili u Nišu.

Da li su gubitak "Žućkove levice" ostavili za sobom saznaćemo od 20.45 časova.