Nurkić slavio protiv Bogdanovića

Košarkaši Portland Trejlblejzersa zabilježili su novu pobjedu u NBA ligi, četvrtu uzastopnu nakon koje su se dodatno učvrstili na petoj poziciji Zapadne konferencije.

Ovog puta, “žrtva” u Moda Centeru bio je Sacramento, koji je poražen rezultatom Blejzersi su pred svojim navijačima u dvorani "Moda Centar" deklasirali Sakramento rezultatom 116:99, a centru iz Bosne i Hercegovine Jusufu Nurkiću nedostajao je jedan skok da zabilježi dabl-dabl učinak.

Nurkić je Kingsima ubacio 17 poena i uhvatio devet lopti za 25 minuta provedenih na parketu.

Najefikasniji u taboru Portlanda bio je Demijen Lilard sa 26 koševa i 12 asistencija, Šabaz Napijer dodao je 20 pogodaka, dok je u ekipi Kingsa prvo ime utakmice bio Zek Rendolf sa takođe 20 poena.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović takođe je pružio odličnu partiju ubacivši 14 koševa uz četiri asistencije za 32 minuta na parketu.