NBA: Peđa i Hornetsi prvi do plej-ofa na Zapadu

Poslednji u nizu timova koji su pognute glave napustili parket u Nju Orleansu su Njujork Niksi - 118:110.

NBA: Peđa i Hornetsi prvi do plej-ofa na Zapadu Izvor: MONDO

Prvi tim koji je u paklu Zapada uspeo da obezbedi učešće u plej-ofu su Nju Orleans Hornetsi. Posle desete uzastopne pobede kod kuće, tim Peđe Stojakovića sada razmišlja samo koje će mesto zauzeti posle 82 utakmice.

Poslednji u nizu timova koji su pognute glave napustili parket u Nju Orleansu su Njujork Niksi - 118:110. Iako odavno otpisani, gosti iz Njujorka nisu bili lak plen za Hornetse, koji su gubili sa 95:91, deset minuta pre kraja.

Međutim, tada je usledila serija domaćina 26:9, u kojoj je Stojaković učestvovao sa 12 poena. Ukupno, naš trojkaš sakupio je 22 poena, uz četiri trojke iz deset pokušaja. Kao i mnogo puta ove sezone, Hornetse je predvodio MVP kandidat Kris Pol sa 33 poena i 15 asistencija.

U Solt Lejk Sitiju se pisala istorija. I to negativna, po San Antonio Sparse. Juta ih je naterala da zabeleže najmanji brojp postignutih poena u svojoj bogatoj istoriji. Meč je završen rezultatom 90:64 za domaćina!

Sparsi su u poslednjih 12 minuta ubacili samo devet poena, a primili 26.

"Kada je dobro, ne zanima me istorija i tradicija. Kada je loše, ne zanima me ni tada", odgovorio je Manuel Đinobili posle meča, u kojem se njegov tim dodatno udaljio od lidera Nju Orleansa na Zapadu.

Sparsi foto finiš sezone dočekuju izjednačeni sa L. A. Lejkersima, koji su u derbiju savladali Dalas sa 112:108. Slavni tim će 55. put u 60 godina dugoj istoriji učestvovati u plej-ofu. Čak 14 puta podigli su pehar na kraju...

Samopouzdanje im uliva i kultni trener Fil Džekson, koji je u NBA ligi radi 17 godina i 17 puta je učestvovao u plej-ofu (osam sa Lejkersima i devet sa Bulsima), a čak devet puta je osvajao titule...

U meču sa Dalasom, Vladimir Radmanović je kao starter, za 25 minuta, imao mršavih četiri poena uz četiri promašaja za tri poena.

Nenad Krstić je sa deset poena za 22 minuta u igri učestvovao u porazu Nju Džersija protiv drugog tima Detroita (106:87), startere je odmarao i Majk Dantoni u Finiksu, gde je poražen Marko Jarić i njegova Minesota (117:88), dok je posle povrede ramena u četvrtak uveče, Darko Miličić odigrao sam 14 minuta sa klupe u porazu Memfisa od Golden Stejta (86:117).

Ipak, za kratko vreme, Miličić je bio odličan: osam poena, sedam skokova, dve blokade. Na drugoj strani, Kosta Perović jedva i da je dobio priliku da "oseti" parket (tri minuta, skok, asistencija).