Borac za petama Leotaru

Banjalučki košarkaši slavili u Foči i nastavili potjeru za liderom iz Trebinja, kojeg dočekuju u posljednjem kolu pred plej-of.

Poslije brojnih turbulencija, u banjalučkom Borcu stvari se polako vraćaju u normalu, a raspoloženje u redovima "crveno-plavih" dodatno će popraviti pobjeda u Foči protiv Sutjeske.

Banjalučani su dugo lomili Fočake, ali su na kraju uspjeli da zabilježe izuzetno vrijednu pobjedu.

SUTJESKA - BORAC 67:77 (18:25, 15:16, 23:15, 11:21)

Nakon prve četvrtine, koju su gosti dobili rezultatom 25:18, izgledalo je da će Borac zabilježiti rutinsku pobjedu, ali su se domaći košarkaši u drugom poluvremenu probudili, pa je odluka o pobjedniku pala u odlučujućem kvartalu, koji su Banjalučani riješili u svoju korist sa 10 poena razlike, za konačan trijumf 77:67.

Nebojša Nikolić u redovima Borca postigao je 17 poena, a Stefan Živanović iz Sutjeske jedan manje.

SUTJESKA: Marić 4, V. Radović 5, Mrković 13, S. Radović 5, Živanović 18, Davidović, Ivanović 15, M. Radović, Vuković 2, Drakul 2, Kapuran 3. Trener: Milenko Ivanović.

BORAC: Barbarez 11, P. Lončar 15, S. Lončar 15, Kecman 14, Nikolić 17, Aničić 3, Putnik, Samardžić 2, Stupar, Lakić, Ćulum, Mikeš. Trener: Marko Taušan.

Borac je zadržao drugu poziciju sa tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Leotar. Trebinjci su na svom parketu ubjedljivo porazili Vardu HE 98:74, pa sada na svom kontu imaju 20 pobjeda i samo jedan poraz.

U posljednjem kolu pred start plej-ofa, u derbiju prvenstva, Borac će ugostiti Leotar.