Jokić briljantan, Bobi dominantan, Nurkić sjajan!

Jokić i Milsap ubacili su 59 poena i pokupili 25 skokova u Oklahomi, gdje je Vestbruk promašio još jednu "clutch" trojku. Marjanović za 12 minuta ubacio deset poena, novi dabl-dabl Nurkića.

Veliki momci iz Denver Nagetsa ubacili su 59 poena i pokupili 25 skokova u Oklahomi, gdje je Rasel Vestbruk imao priliku trojkom da donese pobjedu Tanderu u četvrtoj četvrtini, ali nije i to je bilo kažnjeno u produžetku - 125:126, 114:115.

Oporavljeni Pol Milsap ubacio je 13 od 18 šuteva iz igre za 36 poena i devet skokova, dok je Nikola Jokić pogodio 10 od 16 pokušaja za dva, samo jedan od šest za tri, i sa 23 poena, 16 skokova, šest asistencija, dvije blokade, ukradenom i četiri izgubljene lopte za daleko najbolji +/- rejting u dvorani (+11) u kojoj je Denver bukvalno odbio da završi sezonu.

Jokić

U slučaju poraza, Nagetsi bi pali na tri pobjede zaostatka za Jutom Džez i Nju Orleans Pelikansima, ali ovako - poput Los Anđeles Klipersa - i dalje imaju priliku da se domognu osme pozicije.

Drugi "Rasov" "clutch" promašaj za pobjedu u 24 sata, nakon što je isforsirao i u završnici utakmice sa San Antonio Sparsima, odveo je dramatičan meč u dodatnih pet minuta, a tamo je presudan potez izveo treći Denverov centar, Mejson Plamli, koji nije imao dobro šutersko veče, ali je hrabro krenuo na Džeremija Grenta i spustio mu rampu na 6,7 sekundi prije kraja prilikom polaganja za potencijalnih 123:122.

Lopte se na 5,5 sekundi do isteka produžetka dokopao Milsap, bio fauliran, i ubacio oba penala za 121:124, nakon čega uzdrmanom timu Oklahome nije pružena nova šansa za povratak u utakmicu. Pol Džordž pokušao je, poslije jednog ubačenog penala, da drugi izvede tako što bi mu se lopta vratila u ruke ali su sudije vidjele prestup za četvrti poraz Tandera u posljednjih pet mečeva koji će, pretpostavljamo, dodatno pokvariti atmosferu u timu.

*napomena: zvezdicom su označena gostovanja

Već neko vrijeme na utakmicama Oklahome primjetno je da postoji tenzija između Vestbruka i Karmela Entonija, kojeg trener Bili Donovan nije uvodio u igru tokom četvrte četvrtine i bio u pravu, jer…

Bez "Mela", Tander je uz pomoć "klupe" uspio da anulira prednost ekipe Majkla Malouna od 92:79 i, na kraju, dovede Vestbruka u situaciju da pogodi za pobjedu kao što je to uradio prošle sezone u posljednjem duelu dva tima pred plej-of, međutim ni ovog puta prošlosezonski MVP nije pronašao dno mrežice.

Vestbruk je ubacio 12 od 32 pokušaja (!?), imao devet skokova, 13 asistencija, dve ukradene lopte, blokadu i sedam izgubljenih lopti, Entoni je do 23 poena stigao uz pet trojki iz deset pokušaja, a sakupio je i devet skokova, dok je Džordž meč završio sa 13 poena, šest skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Milsap, Jokić i Plamli nisu dobili bitku sa unutrašnjom linijom Oklahome samo u napadu, već i u odbrani, u kojoj su pronašli "caku" za Vestbrukovu igru "2 na 2" sa Stivenom Adamsom koji je sputšen na sedam poena.

U isto vrijeme u Oregonu, verovatno bez Miloša Teodosića do kraja sezone, L. A. Klipersi zabiježili su poraz koji ih je spustio na dvije pobjede zaostatka za Jutom i Nju Orleansom.

Damijan Lilard (17 poena, 2/10 za tri, 7 skokova, 11 asistencija) i Jusuf Nurkić (21 poen, 9/17 iz igre, 12 skokova, 3 asistencije, 4 blokade) predvodili su Portland Trejblejzerse do trijumfa od 105:96.

Boban Marjanović dobio je rijetku priliku da zaigra i, po pravilu, iskoristio je na način samo njemu svojstven - za 12 minuta u igri "Bobi" je ubacio tri od šest šuteva za deset poena, sakupio devet skokova i inicirao seriju Klipersa u kojoj je stečena prednost od 12 poena!

Marjanović

Istok: Toronto 55-20, Boston 52-23, Klivlend 46-30, Filadelfija 45-30, Indijana 45-31, Vašington 41-34, Majami 41-35, Milvoki 41-35, Detroit 35-40, Šarlot 34-42, Njujork 27-49, Čikago 25-51, Bruklin 24-51, Orlando 22-53, Atlanta 21-55.

Zapad: Hjuston 62-14, Golden Stejt 54-21, Portland 47-29, San Antonio 44-32, Minesota 44-33, Oklahoma 44-33, Juta 43-33, Nju Orleans 43-33, Denver 41-35, L. A. Klipers 41-35, L. A. Lejkers 33-42, Sakramento 24-52, Dalas 23-52, Memfis 21-55, Finiks 19-58.

Poen prednosti po minutu donosio je Marjanović, dok je Deandreu Džordanu za deset poena bilo potrebno duplo više, 24 minuta, a Tobajasu Herisu za 12 poena čak tri puta više vremena na parketu i 17 šuteva.

Lu Vilijams donio je 23 poena sa klupe šutirajući 10/22, ali je tokom njegovog vremena u igri ekipa zabeležila deset poena minusa.

Nemanja Bjelica nastavio je da odmjenjuje povrijeđenog Džimija Batlera, koji je dobio zeleno svjetlo za ulazak u duele sa rivalima nakon što je 25. februara operisao meniskus. Dok se lider Minesota Timbervulvsa ne bude vratio na parket, "Beli" će igrati od 30 do 35 minuta, a prethodne noći tu minutažu iskoristio je da vezanim trojkama za 85:73 odbije prvi "nasrtaj" Dalas Meveriksa i donese prednost koju je Džamal Kraford sačuvao u posljednjim sekundama – 92:93!

Kraford je 13 od 24 poena postigao u četvrtoj četvrtini meča u Teksasu, koji je umalo u pobjedu Dalasa pretvorio Denis Smit Džunior vezanim poenima i ukradenom loptom za 89:91 na svega 28,3 sekunde prije kraja.

Trener "vukova" Tom Tibodo tada je zatražio da veteran Kraford "spusti" omalenog Jogija Ferela na post, što je iskusni bek lako riješio poenima za 89:93 poslije koje Dirk Novicki i ostali nisu uspjeli da se vrate.