EP: "Zmajići" krenuli sigurnom pobjedom

Košarkaška reprezentacija BiH do 16 godina trijumfalno započela Evropsko prvenstvo B divizije. U prvom meču savladana Češka 86:69 (19:14, 30:10, 21:16, 16:29).

BiH Češka 86:69 Evropsko prvenstvo B divizije za kadete 1. kolo Izvor: MN PRESS

Kadetska reprezentacija BiH uspješno je započela Evropsko prvenstvo B divizije za igrače do 16 godina.

"Zmajići", koje s klupe predvodi Admir Prašović, u prvom meču turnira u Sarajevu savadali su Češku 86:69 (19:14, 30:10, 21:16, 16:29).

Od početka su nametnuli svoj ritam igre, prvu četvrtinu riješili u svoju korist 19:14, da bi najbolja igra viđena u drugom kvartalu. Tada su bh. reprezentivci postigli čak 30 poena, rivalu prepustili samo deset i tada je bilo jasno da će se domaći radovati.

I u trećoj dionici bolji su bili košarkaši BiH, da bi pad u igri uslijedio u odlučujućoj četvrtini, kada su gosti uspjeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Aleksa Gatarić i Alem Huseinović sa po 15 poena, dok je zapaženu rolu imao Vuk Kusmuk, koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom, 11 poena i 12 skokova.

Sljedeći meč BiH igra u subotu od 18.45 protiv Bjelorusije.

Ukrajina - tzv. Kosovo (11.00)

TABELA: Češka 1-1, BiH 1-0, Ukrajina 1-0, Bjelorusija 0-1, Švajcarska 0-1, tzv. Kosovo 0:0.