Reglend se mučio, pa prelomio, Zvezda na 2-0!

Crveno-beli kao gosti pobedili Monako, u derbiju 2. kola A grupe Evrokupa.

Monako-Crvena-zvezda-uzivo-live-stream-rezultat-Evrokup-2018-drugo-kolo Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde vratiće se sa još jednog gostovanja u trijumfalnom raspoloženju!

Posle ubedljive pobede u Podgorici, u derbiju ABA lige, savladali su i vicešampiona Francuske, ekipu Monaka - 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29), za prvo mesto u A grupi Evrokupa posle drugog kola!

Rezultatsku "klackalicu" u finišu prekinuo je Džo Reglend trojkom za 61:64, da bi posle ukradene lopte Maika Cirbesa, Amerikanac realizovao dva slobodna bacanja i tako 38 sekundi pre kraja praktično rešio utakmicu (61:66).

Reglend tokom prve tri četvrtine nije bio ni blizu sjajnih partija sa početka sezone. Imao je i problem ličnih grešaka, ali je u poslednjoj deonici smogao snage i koncentracije da postigne preko potrebnih osam poena, od ukupno 13.

Čak i tako indisponiran, bio je prvi strelac crveno-belih u sredu uveče!

Zvezda je u 31. minut ušla sa "minus sedam", a onda je Stratos Perperoglu "vezao" dve trojke, Reglend koš i dodatno bacanje za 48:47, a zatim su važne poene postizali Cirbes, Filip Čović (53:53) i Bili Beron (55:56).

Bila je to daleko teža i tvrđa utakmica od one u nedelju protiv Budućnosti, što se moglo naslutiti po tome što je i posle nepuna četiri minuta igre i dalje bilo 0:0?!

Zvezda je prva "došla sebi", iz dobre odbrane proistekao je i napadački oporavak, pa je prvu četvrtinu dobila sa 11 poena razlike (6:17). U nastavku, kako je vreme odmicalo, igrala je sve slabije u odbrani i nesigurnije u napadu.

Povrh svega se desio kvar na elektronskim uređajima - zato u ovom izveštaju nema individualne statistike igrača - i poduži prekid kada je u toku bio 22. minut meča, a rezultat 28:31.

Monako je sa nekoliko dobrih akcija na oba kraja terena podigao samopouzdanje i malo pomalo napravio seriju od čak 18:0, za rekordnih 42:31 u 27. minutu.

Pokazalo se ipak da Zvezda i kada nije raspoložena, ima kvalitet da se vrati iz dvocifrenog zaostatka, i to na gostujućem parketu, što predstavlja veliko ohrabrenje za nastavak sezone i borbe za trofeje na četiri "fronta".

REZULTATI 2. KOLA

Ulm - Galatasaraj 103:92 (85:85, 78:78)
/Akpinar 26, Fotu 19, Grin 16 - Hejs 26, Arapović 20, Vebster 17/

Monako - Crvena zvezda 63:66

Andora - Breša 110:91
/Apšo 29, Jelinek 20, Šurna 17, Stević 12 - Alen 20, Čeron 17, Hamilton 15/

TABELA: Zvezda 2-0, Andora 1-1, Monako 1-1, Galatasaraj 1-1, Ulm 1-1, Breša 0-2.

PAROVI 3. KOLA: Galatasaraj - Breša, Zvezda - Andora, Ulm - Monako (16. oktobra).

UŽIVO

- Kraj, 63:66! Zvezda na 2-0!

40' Igrači Monaka promašuju, skaču, na kraju Lazić faulira Džonsa. Ovaj pogađa dva bacanja (63:66), treće namerno promašuje, lopta za Zvezdu. Još samo 1,1 sekunda do kraja, Milan Tomić uzeo je tajm-aut.

40' Reglend 2/2 - 61:66!

40' Uatara promašuje, ali spetljali su se crveno-beli i biće novi napad za Monako. Još 24 sekunde... Cirbes krade loptu, Reglend fauliran!

40' Trojka Reglenda - 61:64! Promašili su trojke Faje i Perperoglu, ali Cirbes, pa Faje bili su na ofanzivnom skoku i na kraju je plejmejker iz SAD pogodio. Još 38 sekundi do kraja meča.

39' Zvezda bacanjem Cirbesa na "plus dva" - 59:61. Robinson sa poludistance za izjednačenje - 61:61. Do kraja 1:09.

38' Perperoglu odličan u igri leđima - 57:58. Potom faul Perperoglua, pa čarke sa Uatarom, koji ga je nenamerno nagazio. Uatara bez pogođene trojke.

37' Dve izgubljene lopte crveno-belih zaredom, Monako je iskoristio jednu od njih i vodi 57:56.

36' Ofanzivni skok Cirbesa, Beron postiže koš i bacanje za preokret (55:56), pa pada kao upucan i sudije sviraju Uatari ličnu u napadu.

35' Čović je iznudio faul Hamera u napadu. Na drugoj strani fauliran Cirbes, ali niko iz Zvezde ne može da pogodi dva bacanja - 51:50. Hamer poentira posle novog ofanzivnog skoka, a Čovićevih "2+1" donosi izjednačenje - 53:53!

34' Čović ide na polaganje, lopta dira samo prvi obruč. Na drugoj strani loše zagrađivanje koša, Dobrić faulira Hamera na skoku, a ovaj koristi jedno bacanje - 51:47. Cirbes dobar na niskom postu - 51:49.

32' Još jedna trojka Perperoglua - 48:44! Zatim Reglendovih "2+1" - 48:47, pa četvrta lična greška.

31' Posle dugo vremena trojka za Zvezdu. Perperoglu - 44:40.

30' Beron promašuje prvo, pogađa drugo bacanje - 44:37. Reglend izblokiran, Robinson ne uspeva da poentira uz zvuk sirene. Kraj treće deonice, 44:37.

29' Dobrić ima lepu šansu da smanji na "minus šest", ali i on promašuje dva bacanja.

28' Čović promašuje trojku... A Dobrić makar uspeva da odigra dobru odbranu. Tomić je upario Čovića i Reglenda, Amerikanac odmah trojkom prekida seriju od 18:0. Zvezda gubi 42:34!

27' Ni posle novog tajm-auta nema pomaka nabolje. Kikanović blokira dodavanje Perperoglua, Lazerik Džons precizan sa poludistance - 42:31.

27' Promašaj Dobrića, trojka Uatare - 40:31! Serija od čak 16:0.

26' Perperoglu promašuje dva slobodna bacanja, a Kikanović poentira iz reketa za već osetnu prednost Monaka - 37:31.

25' Reglend ne blista, Tomić vraća Čovića, ovaj odmah daje neprecizan pas. Kikanović promašuje otvoren šut, ali Zvezdi ističe napad bez upućenog šuta...

24' Zvezda baš loša nakon prekida, u napadu i u odbrani... Džerald Robinson dodatno kažnjava trojkom i to je 35:31! Serija 11:0 za Tomićev tajm-aut.

23' Cirbes pravi faul u napadu, Monako prelazi u vođstvo polaganjem Hamera - 32:31.

22' Meč je nastavljen promašajem Cirbesa i košem Lazerika Džonsa - 30:31.

- U publici su između ostalih selektor Crne Gore Zvezdan Mitrović i legendarni francuski košarkaš Boris Dijao. Prekid traje već desetak minuta...

- Zbog kvara uređaja koji regulišu statistiku i semafor, utakmica je PREKINUTA na neodređeno vreme. Do kraja treće četvrtine ostalo je tačno 8:43 minuta.

21' Prvi koš Reglenda (24:31), pa četiri vezana poena domaćih - 28:31.

- Statistika na sajtu Evrokupa ne funkcioniše kako bi trebalo, ali po onom što piše trenutno, na listi strelaca vode Lazerik Džons sa 10, Kikanović i Džerod Džons sa po šest, odnosno Beron sa osam, Čović sa pet i Odžo sa četiri poena.

- Dobrićevo "prikucavanje" vodi Zvezdu na "plus pet" posle prvih 20 minuta igre - 24:29!

20' Beron je u prethodnom napadu promašio trojku, ali se nije libio da proba opet i hrabrost mu se isplatila - 24:27.

19' Razigrao se Lazerik Džons - 22:24. Kikanović bacanjima donosi izjednačenje, serija Monaka je 8:0 - 24:24.

18' Kikanović precizan posle "pik end popa" - 20:24. Promašaj Reglenda (0/3 šut iz igre).

17' Trojka Čovića u pravi čas - 16:24!

16' Koš Lakomba sa poludistance - 16:21, jedan od retkih pogodaka članova Monakove spoljne linije.

13' Šest poena rezervnog centra Džeroda Džonsa na početku druge deonice, Čović i Odžo održavaju visoko vođstvo - 12:21.

- Sve poene za Monako dao je Kikanović, kod Zvezde najefikasniji Beron sa pet poena.

10' Simanić zakucava posle lepe akcije, a Perperoglu na isteku prve četvrtine pogađa otvorenu trojku za 6:17!

9' Odžo pogađa posle ofanzivnog skoka, a Beron iz kontre - 6:12! Serija 2:12.

8' Zvezdina serija nastavljena je trojkom Berona (4:8), ali odmah ju je prekinuo Kikanović - 6:8.

7' Zakucavanje Cirbesa i preokret na isteku sedmog minuta - 4:5.

6' Trojka Fajea preko ruke - 4:3! Ubedljivo najteža pozicija do sada za crveno-bele, ali prvi pogodak je uknjižen.

4' Cirbes propušta najbolju "šansu" do sada, a kažnjava ga Kikanović - 2:0! Prvi koš na utakmici posle tri i po minuta igre... Kikanović zakucava za 4:0 i Tomić traži tajm-aut posle 0/5 iz igre i dve izgubljene lopte svog tima.

3' Po četiri-pet napada viđeno je na obe strane, ali poena još nema!

- "Starteri": Nidam, Robinson, Lakomb, Hamer, Kikanović - Reglend, Beron, Lazić, Faje, Cirbes.

- Košarkaši Monaka, kao ni istoimeni fudbalski klub, nemaju mnogo navijača, tako da će se ovaj meč igrati pred oko hiljadu gledalaca.

N A J A V A

Oba tima su odlično počela takmičenje prošle nedelje, Zvezda kod kuće protiv Ulma (88:73), a Monako kao gost protiv Breše (68:80), uz 20 poena nekadašnjeg centra crveno-belih Elmedina Kikanovića.

Zvezda je nekoliko dana kasnije deklasirala Budućnost u derbiju ABA lige, pa je u kneževinu otputovala nabijena samopouzdanjem i sa željom da već sada, drugom pobedom u A grupi, nagovesti plasman u Top 16 fazu Evrokupa.

Crveno-beli igraju ovo takmičenje prvi put od proleća 2014. kada su nakon ispadanja iz Evrolige došli do polufinala.

Monako, trenera Saše Filipovskog, ove jeseni debituje u Evrokupu, u koji je stigla kao aktuelni viceprvak Francuske i dvostruki uzastopni učesnik FIBA Lige šampiona, prošlosezonski finalista.