Darušafaka pretila, CSKA ostao stoprocentan

Jedan od lidera Evrolige nije imao nimalo lak posao sa autsajderom iz Istanbula.

Ovonedeljni dupli program u elitnom takmičenju "starog kontinenta" nastavljen je u četvrtak popodne u Moskvi.

CSKA je savladao Darušafaku i popravio skor na 3-0, ali nakon što je gubio na poluvremenu i sve do 25. minuta, kada je serijom od 17:2 stavio do znanja da neće dozvoliti senzaciju.

CSKA - Darušafaka 79:75 (19:17, 12:21, 26:10, 22:27)!

"Armejci" su se u rekordnom zaostatku od devet poena (27:36) našli u 18. minutu.

Tome je doprineo i očajan šut za tri u prvom poluvremenu (2/15), ali u nastavku je CSKA iz čvrste odbrane konačno pohvatao konce igre u napadu, pa je relativno brzo napravio preokret i u 32. minutu otišao na 60:48.

Da nisu u sjajnoj formi, izabranici Dimitrisa Itudisa potvrdili su dozvolivši Darušafaki da ponovo zapreti (71:67).

Gosti su čak imali napad za potencijalno izjednačenje, ali je Reju Mekalumu 17 sekundi pre kraja, pri rezultatu 77:74, sviran faul u napadu!

Osvajač Evrokupa 2017/18 tako je propustio nenadanu priliku da uradi nešto više na jednom od nekoliko najtežih gostovanja u Evroligi.

CSKA: Higins 14, Kurbanov 13 (8sk), Rodrigez 11, De Kolo 10...

DARUŠAFAKA: Erik 15 (11sk), Kid 15, Mekalum 14 (7sk)...

CSKA - Darušafaka 79:75 Evroliga 2018 treće kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball