NBA: Stojaković srušio Vulvse

Predrag Stojaković je sa 24 poena predvodio Nju Orleans u pobedi nad Minesotom (122:90), za koju je marko jarić postigao sedam pogodaka.

NBA: Stojaković srušio Vulvse Izvor: MONDO

Lebron Džejms je propustio dva treninga zbog problema sa leđima, a onda protiv Nju Džersija namestio ruku i potvrdio da je uvek opasan.

Klivlend je nadoknadio deficit od 14 poena, a onda slavio sa ubedljivih 104:83, pre svega zahvljujući briljantnom učinku Džejmsa - 33 poena, sedam skokova i osam asistencija, koji je tako još jednom istakao kandidaturu za MVP titulu sezone.

Voli Zerbijak dodao je 14 koševa, Zidrunas Ilgauskas 13, a Aleksandar Pavlović četiri pogotka uz dva skoka za 12 minuta na parketu.

Na drugoj strani najbolji je bio Vins Karter sa 19 poena, četiri skoka i šest asistencija, dok je Nenad Krstić duel završio sa osam poena, sedam uhvaćenih lopti i jednom asistencijom.

Nju Orleans se gostio u Minesoti (122:90), a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Predrag Stojaković sa 24 poena.

Stršljenovi su opsedali koš Timbervulvsa, a u trećoj četvrtini upisali su čak 41 poen, odnosno samo 25 pogodaka manje od ukupnog mizernog učinka ostvarenog dan ranije u duelu sa Jutom (66:77).

Prangijanju" iz daleka umnogome je doprineo Stojaković sa pet trojki, dok mu je glavni družbenik bio Kris Pol sa ukupno 16 asistencija i 19 koševa.

U ekipi Minesote Rašad Mekants je upisao 23 poena, a Marko Jarić sedam, uz dva skoka i četiri asistencije.

Vašington je slavio protiv Bostona sa 109:95, a Toronto je bio ubedljiv protiv Milvokija - 111:93. Čarli Viljanova, čovek-tim, zabeležio je 38 poena i 12 skokova u duelu protiv svog bivšeg kluba, ali je to bilo nedovoljno za trijumf.

U dresu Reptorsa najbolji je bio Kris Boš sa 32 pogotka i 11 uhvaćenih lopti.

Finiks je na gostovanju San Antoniju popravio utisak posle mizerije u duelu sa Dalasom. Sansi su pobedili rezultatom 93:79, a predvodili su ih Amare Studemajer sa 21 poenom i šakil O'Nil sa 16.

Kod domaćih Spursa Tim Dankan je upisao 23 pogotka uz 10 skokova, a Toni Parker 20 poena.