Asvel iznenadio, Zenit umalo

Dramatične završnice u Kazanju i Krasnodaru, zatim i u Zagrebu nakon Andorinih "plus 17".

Asvel iznenadio, Zenit umalo Izvor: MN PRESS

Neizvesnosti je u mečevima prvog kola Top 16 faze Evrokupa bilo napretek, sigurno i više nego što se očekivalo.

Veliko iznenađenje priredila je ekipa Asvela, koja je u Krasnodaru pobedila Lokomotivu Kubanj - 65:67.

Tim Vlade Jovanovića je pet minuta pre kraja vodio 60:57 i onda ostao bez koša iz igre sve do pogotka Kulagina, kojim je postavljen konačan rezultat (ublažen poraz).

Isti igrač je u poslednjem napadu na utakmici promašio šut za produžetak, a Vitalij Fridzon trojku za pobedu Lokomotive, nakon ofanzivnog skoka.

I drugi meč u Rusiji doneo je dramu u završnici, ali ovog puta je morao da se raduje ruski tim, pošto su igrali Uniks i Zenit.

Gosti iz Sankt Peterburga mnogo puta su razočarali u prvoj fazi, kada su bili u grupi sa Partizanom, ali posle smene trenera (Đoan Plaza umesto Vasilija Karasjova) očigledno su napravili pomak u pozitivnom smeru.

Posle 65:60 za Uniks, primili su samo još tri poena za preostalih pet minuta, ali tako dobra odbrana nije im bila dovoljna za "brejk" - 68:67.

Rejnolds i Gal Mekel smanjili su sa 68:63 na 68:67, a Jevgenij Voronov u poslednjim trenucima je promašio trojku za pobedu Zenita.

Uniks - Zenit 68:67 Evrokup Top 16
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Cedevita je protiv Andore na svom parketu bila na pragu ubedljivog poraza. U 31. minutu bilo je čak 59:76, a onda kreće prepoznatljivi nalet Zagrepčana predvođenih Džejkobom Pulenom i Edom Murićem.

Pulen je 1:44 minuta pre kraja trojkom doneo izjednačenje (81:81), ali to je bilo sve od pulena Slavena Rimca, pošto je Andora serijom od 6:0, uz izgubljenu loptu Murića i faul Kobsa u napadu, sačuvala ono što je prethodno već imala "u džepu".