EL: Trifa ne zna za poraz, prvenac Le Mana

Lijetuvos Ritas upisao je i desetu pobedu ove sezone u Evroligi, pobedivši u 13. kolu kao domaćin ekipu Unikahe, najvećeg rivala u grupi B za vrh tabele, rezultatom 71:63. Tim trenera Aleksandra Trifunovića je zahvaljujući agresivnoj igri tokom prvih 20 minuta stekao solidnu prednost (41:28), a zatim je lagano očuvao u drugom delu susreta. Tim iz Kaunasa je predvodio Holis Prajs sa 23 poena i šest asistencija, dok je kod Španaca najefikasniji bio Markus Haislip sa 22 koša. Bojan Popović je u gostujućem timu ostao bez učinka, budući da je na parketu proveo samo četiri minuta. Litvanci su tako zaposeli čelo tabele grupe B sa skorom 10-2, dok je Unikaha ostala na drugoj poziciji sa učinkom od devet pobeda i tri poraza.

EL: Trifa ne zna za poraz, prvenac Le Mana  Izvor: MONDO