Njemački tim ostvario važnu pobjedu na putu ka četvrtfinalu Evrokupa.

Evrokup - Peno i Alba kroz produžetak do "brejka" Izvor: MN PRESS

U prva dva kola Partizanove grupe Top 16 faze Evrokupa, slavile su samo domaće ekipe.

Ali, treća runda donijela je "brejkove", u Beogradu, a zatim i u Vilnusu.

Poslije trijumfa Monaka nad Partizanom, do bodova u gostima stigla je i Alba, pa su sada te dvije ekipe (skor 2-1) bliže plasmanu u četvrtfinale.

Ritas - Alba 86:94, nakon 79:79 u regularnom toku (15:13, 21:20, 21:22, 22:24)!

U meču koji je svih 45 minuta bio izjednačen i neizvjestan, činilo se da je domaćin serijom od 13:2, za vođstvo od 70:63 u 34. minutu, završio veliki dio posla.

Međutim, uslijedile su greške u odbrani i brzopletosti u napadu, pa je Alba brzo uhvatila priključak i izborila produžetak košem Nilsa Gifaja četiri sekunde prije kraja!

Prije toga Litvanci u posljednja dva minuta nisu postigli ni poen (tri promašena šuta iz igre i dva promašena bacanja, Artjoma Parahovskog), u momentima kada su vjerovatno mogli da osiguraju pobjedu.

Berlinci su u dodatni period ušli sa psihološkom prednošću i to su iskoristili da najviše zahvaljujući Stefanu Penu "pobjegnu" na 81:87 i 84:89.

Srpski reprezentativac je u periodu od 41. do 43. minuta dao šest od 10 poena Albe.

Peno je zatim pri rezultatu 86:89 odigrao sjajnu odbranu na Krisu Krejmeru, čiji šut za izjednačenje nije ni dotakao obruč. Gorkoslatka dužnost da "dokusuri" svoj nekadašnji klub pripala je Rokasu Gidraitisu, koji je sa dva bacanja i trojkom postavio konačan rezultat.

RITAS: Parahovski 16 (10sk), Sili 16 (4sk), Bendzius 13 (4sk), Ehodas 10 (5sk)...

ALBA: Gidraitis 23 (3sk, 2ukr), Sikma 19 (12sk, 6as), Hermanson 15 (8as), Peno 10 (šut 5/9, 4as)...

Ritas - Alba 86:94 Evrokup 2018-19 Top 16 faza
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball