Krka u Dalmaciji "otvorila" trku: Biće foto-finiš!

Važan "brejk" ekipe iz Novog Mesta najavio je burnu završnicu borbe za opstanak.

Dok je pobedom Partizana protiv Mege jasno nagovešteno koja će četvorka igrati u ABA plej-ofu, još dugo će biti neizvesno kakav će biti konačan raspored timova na začelju tabele.

U jedinoj utakmici nedeljnog ABA programa, Krka je u Hrvatskoj ostvarila važnu pobedu i dodatno zakuvala borbu za opstanak:

Zadar - Krka 64:72 (12:17, 14:22, 18:14, 20:19)

Važnim uspehom tima Simona Petrova, oba rivala iz zatvorenog "Krešinog doma" završiće 17. kolo sa identičnim brojem pobeda, a u toj grupi je i Olimpija, koja će u ponedeljak imati težak zadatak protiv branioca titule - Budućnosti.

Zadrani su imali veliku šansu da se bar privremeno "izvuku" iz borbe za opstanak, ali je nisu iskoristili jer su gosti drastično bolje šutirali za dva poena (67,9 odsto naspram 30 odsto domaćih), a uz to su imali i raspoloženog plejmejkera Dominika Mavru, nekad velikog hrvatskog talenta koji je završio meč sa 18 poena i šest asistencija.

Poslednjeplasirani tim na tabeli ABA lige posle 22. kola ispada u Drugu ABA ligu, a pretposlednji ide u baraž za opstanak.

Tim iz Novog Mesta je stekao prednost i kontrolu rezultata serijom 10:0 u drugoj četvrtini (od 12:13 do 12:23). Domaći su našli način da uzvrate tek pred finiš, kada su se primakli na minus od dva poena u pretposlednjem minutu (58:60), ali je Mavrina trojka pola minuta pre kraja definitivno odredila pobednika.

Mornar - Cibona 18.00 (Arena sport 2)
Olimpija - Budućnost 21.00 (Arena sport 1)

TABELA: Zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Partizan 11-6, Mega 9-8, Cibona 7-9, FMP 7-10, Mornar 6-10, Igokea 6-11, Olimpija 5-11, Zadar 5-12, Krka 5-12.