Gudurić i Kalinić "slomili" Darušafaku

Fenerbahče ubedljivo slavio u istanbulskom derbiju u Evroligi

Gudurić i Kalinić  "slomili" Darušafaku Izvor: MN PRESS

Fenerbahče je upisao novu, ukupno 20. pobedu ove sezone u Evroligi.

Prvoplasirani tim Željka Obradovića opravdao je u potpunosti ulogu favorita u 23. kolu na gostovanju "fenjerašu" Darušafaki - 97:75 (26:12, 20:23, 27:13, 24:27).

Domaćin je samo u drugoj četvrtini bio ravnopravan rival Feneru, kada je uspeo da se približi na svega sedam poena zaostatka (35:42).

Gosti su u tom periodu odigrali veoma loše u odbrani, o čemu im je verovatno trener Željko Obradović održao kratku "lekciju" na poluvremenu, nakon čega su ponovo preuzeli sve "konce" igre.

Darušafaka se, uprkos visokoj prednosti rivala, koja je na isteku treće četvrtine iznosila "plus 25" (73:48) nije predavala. Poslednjih 10 minuta krenula je serijom 8:0, ali je Fener, predvođen srpskim tandemom Nikola Kalinić - Marko Gudurić, brzo uzvratio rivalu i održao ubedljivo vođstvo do kraja meča.

Marko Gudurić, uz Bobija Diksona, bio je najefikasniji igrač Fenera sa 16 poena. Srpski igrač upisao je i pet skokova, uz asistenciju i ukradenu loptu.

Nikola Kalinić takođe je imao zapaženu rolu - 15 poena (šut za tri 2/3), uz po tri asistencije i ukradene lopte.

Kod Darušafake, kojoj je to bio 20. poraz, uz svega tri pobede ove sezone, istakao se Majkl Erik sa 14 poena i šest uhvaćenih lopti.