Milovanović Bruks: Srbija NIKAD ne odustaje!

Kapiten nacionalnog tima Srbije obećala je da će "lavice" dati sve od sebe da se sljedeće godine opet vrate kući nasmijane.

Jelena Milovanović Bruks već 15 godina je neizostavni član nacionalnih selekcija.

Daleke 2004, zajedno sa vršnjakinjom Sonjom Petrović, osvojila je srebro na kadetskom prvenstvu Evrope. Ovaj tandem potom je nastavio "žetvu" medalja u mlađim kategorijama, pa u nedjelju, ubjedljivom pobjedom nad Velikom Britanijom (81:55) uvećao kolekciju odličja sa velikih seniorskih takmičenja.

Poslije zlata na Eurobasketu 2015. i srebra na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, Srbija je ponovo na pobjedničkom postolju, kao treća u Evropi!

"Najbitnije je na kraju da smo osvojile medalju, mada je cilj bio ući među četiri, plasirati se u kvalifikacije za Olimpijske igre", rekla je Bruks za RTS, neposredno poslije utakmice.

Srpske košarkašice u subotu kasno uveče su od Španije izgubile dramatičnu utakmicu polufinala i bilo je pitanje kako će reagovati kada manje od 24 sata kasnije budu opet morale na parket.

Strahovi su se pokazali neosnovanim!

"Srbija nikad ne odustaje. Izgubile smo od Španije, ali smo se naspavale, odmorile i riješile da uz pomoć navijača dođemo do medalje. Idemo dalje, nećemo da stanemo. Moramo da se pripremamo za kvalifikacije", poručila je Jelena, koja je tokom kompletnih priprema bila sa bebom, rođenom u martu ove godine.

Želja 30-godišnjeg krilnog centra je da Srbija bude učesnik OI i da u Tokiju ponovo uradi nešto veliko.

"Sljedeća godina će možda biti oproštajna za par igračica i daćemo sve od sebe da se opet nasmijane vratimo kući".