U16 Eurobasket: Srbija pobijedila Hrvatsku

Trijumfalni oproštaj "orlića" od kontinentalnog turnira u Italiji.

U16 Eurobasket: Srbija pobijedila Hrvatsku Izvor: MONDO/Petar Stojanović, ilustracija
Izvor: MONDO/Petar Stojanović, ilustracija

Kadetska reprezentacija Srbije u košarci (igrači rođeni 2003. godine i kasnije), prošla je turbulentan Eurobasket u Udinama i završila ga pobjedom u "Ex-Yu derbiju".

Srbija - Hrvatska 99:81 (16:23, 26:19, 33:13, 24:26)

Iako nije uspjela da ostvari glavni takmičarski cilj (plasman do 5. mjesta i mjesto na Svjetskom prvenstvu), ekipa selektora Aleksandra Nikitovića imala je i objektivnih, groznih poteškoća, jer je dan prije prethodne utakmice doživjela napad Albanca nožem na ulici.

U posljednjoj utakmici prije povratka u Beograd, "orlići" su u borbi za sedmo mjesto u Evropi savladali hrvatske vršnjake, predvođeni odličnim Matijom Belićem, koji je postigao 34 poena uz sedam skokova i indeks korisnosti 39.

Nekoliko sati ranije, peto mjesto na turniru zauzela je Turska, pobjedom protiv Grčke (75:62). Borbu za treće mjesto vodiće Italijani i Rusi, a u finalu će od 21 čas igrati Francuska i Španija.

SRBIJA: Đurišić 6, Radovanović 16, Bošković, Milijašević 8, Stefanović, Marković 3, Šaranović 8, Petrović 10, Belić 34 (7 sk), Branković 14 (9 sk, 7 as), Obradović, Dabović.

HRVATSKA: Pleadin 26, Klarin, Lebo, Z. Ivišić 7, Santić 4, Kalajžić, Svoboda 5, Brala 13, T. Ivišić 17, Rađa 4, Beljan, Krajnović 5.