Aco Petrović poludio na sudije - isključen!

Hrvatski trener bio je bijesan na arbitre utakmice protiv SAD, koja direktno odlučuje o učešću njegovog Brazila u daljem toku takmičenja.

Još jedno isključenje na Mundobasketu!

Ovoga puta je u svlačionicu morao selektor Brazila Aleksandar "Aco" Petrović pošto je već do poluvremena "zaradio" dvije tehničke greške, nezadovoljan suđenjem na odlučujućoj utakmici za njegovu reprezentaciju na Mundobasketu.

Drugu tehničku dobio je već poslije samo tri minuta druge dionice, kada je njegov košarkaš Anderson Varežao krenuo na zakucavanje, pa nje dobio faul.

Aco Petrović, poznat po vatrenim obračunima sa sudijama, ni ovoga puta nije odolio.

Ušao je na teren i verbalno se suočio sa sudijom koji ga je isključio.

Tu situaciju pogledajte na snimku OVDJE!

Inače, Sjedinjene Američke Države vode protiv Brazila 43:39 na poluvremenu, dok je Južnoamerikancima potrebna pobeda sa više od 22 poena razlike kako bi ostali na Svetskom prvenstvu u Kini. U slučaju bilo kog drugo rezultata - idu kući.