CSKA više nije nepobjediv: Olimpijakos "muški" u Moskvi

Košarkaši tima iz Pireja uspjeli da ostvare važan trijumf na teškom gostovanju.

Evroliga - Olimpijakos pobijedio CSKA u Moskvi Izvor: MN PRESS

Držao se CSKA sa perfektnim skorom prva četiri kola, ali neće moći i poslije petog. Njih je u Moskvi savladao Olimpijakos poslije dosta "tvrde" igre, ali su na kraju uspjeli da upiši drugi trijumf u Evroligi.

CSKA MOSKVA - OLIMPIJAKOS 79:84 (24:18, 15:25, 21:21, 19:20)

CSKA je bolje otvorio meč, odlijepili su se na 19:13, a potom i sa istom prednošću okončali prvu četvrtinu. Slabo su gosti šutirali za dva poena, ali se to već u narednoj četvrtini iznivelisalo.

"Zategli" su odbrani, poboljšali napad i uz seriju 9:0 već do poluvremena preokrenuli. U nastavku se uglavnom igralo u "egalu", povremeno bi Olimpijakos povećao prednost, CSKA se približio, ali nikako nisu mogli da zapravo povrate prednost sa početka meča.

Treća četvrtina je očuvala neizvjesnost, a tako je bilo i do pred kraj meča. Tada su Pirejci uspjeli da se oslobode, budu sigurniji u završnicama napada i "odlijepe" se uz pomoć trojki Pola i Spanulisa.

Do kraja meča je CSKA uspeo da se približi na pet poena zaostatka, ali je tada već bilo jasno da Olimpijakos sve drži pod kontrolom i da će upisati važnu pobjedu.

Pokazalo se možda i presudnim to što su u timu CSKA napadački raspoloženi bili samo Majk Džejms, Kajl Hajns i Darun Hilijard.

Džejms je bio vrlo raspoložen sa 22 poena, pet skokova i šest asistencija, a Hajns i Hilijard su ubacili 19, odnosno 17 poena.

U timu Olimpijakosa je najefikasniji bio Brendon Pol sa 20 poena (šest skokova i tri asistencije), a Kevin Panter je dodao 16.

Crveno-bijelima iz Pireja je ovo drugi trijumf, pa sada imaju skor 2-3, dok je CSKA ostao bez perfektnog učinka, sa četiri pobjede i jednim porazom.

EVROLIGA, 5. KOLO:

CSKA Moskva - Olimpijakos 79:84 (24:18, 15:25, 21:21, 19:20)

Kauno Žalgiris - Zenit 19.00

Makabi Tel Aviv - Fenerbahče 20.05

Bajern Minhen - Real Madrid 20.30

Barselona - Valensija 21.00

odigrano u utorak

Himki - Panatinaikos 103:86 (25:29, 25:26, 27:18, 26:13)

Efes - Crvena zvezda 85:70 (21:9, 17:17, 18:25, 29:19)

Alba - Olimpija Milano 78:81 (18:17, 15:9, 17:27, 28:28)

Asvel - Baskonija 66:63 (16:23, 14:13, 18:13, 18:14)

TABELA: Barselona 4-0, CSKA 4-1, Himki 4-1, Efes 4-1, Olimpija Milano 4-1, Asvel 3-2, Žalgiris 2-2, Bajern 2-2, Real Madrid 2-2, Makabi 2-2, Baskonija 2-3, Panatinaikos 2-3, Olimpijakos 2-3, Fenerbahče 1-3, Zenit 1-3, Crvena zvezda 1-4, Alba 1-4, Valensija 0-4.