Gudurić prvi put dvocifren u NBA, Luka Dončić opet impresivan!

Autor w rs

Srpski bek odigrao svoj najefikasniji meč od selidbe u SAD. Memfis, ipak, ubjedljivo izgubio od ekipe čiji je starter bio Boban Marjanović.

U noći između subote i nedjelje, Marko Gudurić prvi put je ostvario dvocifren učinak u NBA ligi.

U porazu svog tima protiv Dalasa kod kuće (122:138), srpski ruki ubacio je 14 poena (1/2 za tri, 5/9 iz igre, 3 skoka, 4 assistencije, 2 ukradene lopte) kao rezervista sa najvećom minutažom, od 28 minuta.

Kao što je i bilo očekivano, prva zvijezda utakmice bio je Luka Dončić, lider Dalasa i saigrač Bobana Marjanovića (9 poena, 5 skokova), koji je prvi put bio član startne petorke od povratka u Teksas.

Slovenački vunderind postigao je 24 poena uz 14 skokova i osam asistencija i sigurno bi ostvario peti tripl-dabl ove sezone da ga je trener Rik Karlajl koristio u posljednjoj četvrtini. Bilo je to Ipak vrijeme za odmor jedne od trenutno najvećih zvijezda NBA lige, kraj kojeg prošle noći nije bilo Kristapsa Porzingisa, koji se oporavlja od blaže povrede koljena.

I pored toga, Dalas je odigrao najefikasniji meč sezone, jer su dvocifreni u napadu bili i Tim Hardevej sa 20 poena, Džastin Džekson sa 17, Set Kari sa 16....

Svakako, te brojke dosta govore i o Memfisovoj odbrani, koja je u posljednje tri utakmice prosječno dozvolila protivnicima 125 poena. Slikovit dokaz toga je 18 Dalasovih trojki.

Najbolja utakmica Marka Gudurića u NBA ligi.
Izvor: YouTube/Memphis Grizzlies