Fener i Željko tonu sve dublje, CSKA u vodećoj grupi

Autor w rs

U 8. kolu Evrolige CSKA pobijedio Fenerbahče. Derbi je bio samo u prvom poluvremenu, poslije su "armejci" rutinski priveli meč kraju.

Posljednjih pet godina – PET Fajnal forova.

Ali, kako stvari sada stoje, Fenerbahče ne da je daleko od završnog turnira Evrolige, koji će se na kraju sezone održati u Lankses areni u Kelnu, nego je pitanje da li će moćna "legija stranaca" iz Istanbula uspjeti da odbrani čast u elitnom takmičenju.

Nije se očekivalo da Željko Obradović i njegovi puleni poslije serije loših rezultata urade nešto više u Moskvi protiv CSKA, ali nije ni poraz od skoro 20 poena razlike – 88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21).

Iz tog razloga je u petak video na kojem tokom tajm-auta Obradović viče na svoje igrače i vrijeđa ih, postao viralan.

CSKA je ostvario šestu pobjedu u Evroligi ove sezone, a Fener ima toliko poraza iz osam odigranih utakmica.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Majk Džejms sa 31 poenom, a pratio ga je Janis Strelnijeks sa 23. Od toga je čak 17 postigao u trećoj četvrtini, dok je ostatak ekipe ubacio osam. Upravo u tom periodu je i napravljena nedostižna prednost za "armejce".

Vladimir Štimac nije igrao za Fener, a Nikola Kalinić je ubacio šest poena za 39 minuta. Najefikasniji u turskoj ekipi bio je Kostas Slukas sa 20, dok je Derik vilijams ubacio 19.

Rezultati 8. kola:

CSKA Moskva - Fenerbahče 88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21)
Crvena zvezda - Asvel 72:74, 65:65 (16:14, 20:18, 18:15, 11:8, 7:9)
Olimpijakos - Žalgiris 83:74 (19:18, 18:21, 23:156, 23:19)
Valensija - Bajern 82:56 (20:16, 19:13, 20:18, 23:9)

četvrtak

Himki - Olimpija Milano 87:79 (22:25, 25:26, 18:14, 22:14)
Anadolu Efes - Zenit 90:88 (21:14, 21:16, 27:20, 21:38)
Panatinaikos - Alba 105:106, 88:88 (31:31, 18:27, 20:16, 19:14, 17:18)
Baskonija - Makabi Tel Aviv 83:113 (21:28, 11:27, 26:31, 25:27)
Real Madrid - Barselona 86:76 (32:14, 16:36, 23:14, 15:12)

Tabela: Makabi 6-2, CSKA 6-2, Barselona 6-2, Himki 6-2, Efes 6-2, Milano 6-2, Real Madrid 5-3, ASVEL 5-3, Panatinaikos 4-4, Baskonija 3-5, Žalgiris 3-5, Bajern 3-5, Olimpijakos 3-5, Crvena zvezda 2-6, Fenerbahče 2-6, Valensija 2-6, Alba 2-6, Zenit 1-6.