Fenomenalni preokret Žalgirisa, pade i Makabi!

Gubio je Žalgiris sve do posljednje četvrtine...

Evroliga 17 kolo Žalgiris - Makabi 73:68 Izvor: MN PRESS

Žalgiris se budi! Pred 15.000 ljudi u Žalgirio areni najveći litvanski klub napravio je veliki preokret i pobijedio favorizovani Makabi, čime je ostvario svoj drugi uzastopni trijumf.

Poslije velike borbe i velikog preokreta, na kraju je bilo - 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 20:15).

Žalgirisu je ovo bila peta pobjeda u sezoni u Evroligi, dok je Makabi pretrpio šesti poraz, odnosno drugi uzastopni. Litvanski tim je u prošlom kolu pobijedio i Bajern.

Žalgiris je samo jednom vodio u prvom poluvremenu, kada je došao do 25:25, ali je Makabi poslije toga došao i do 15 razlike. Uporni zeleno-bijeli se nisu predavali, da bi do kraja treće četvrtine stigli do izjednačenja - 53:53.

Domaćin je na početku posljednje četvrtine poveo i nije ispuštao prednost do kraja. Uspio je Makabi jednom da dođe do pola koša razlike, ali nije uspio da se vrati.

Sjajno je igrao Lukas Lekavičijus, povratnik iz Panatinaikosa, koji je meč završio sa 23 poena. Raspoloženi u Makabiju bili su Džejk Koen sa 20 i Tajler Dorsi sa 18 poena.

Valensija - Alba 21.00

Tabela: Real Madrid 13-3, Efes 13-3, Barselona 13-3, Makabi 11-6, CSKA 11-5, Panatinaikos 9-7, Himki 8-8, Armani 8-8, Asvel 8-8, Zvezda 8-9, Valensija 7-9, Olimpijakos 6-10, Baskonija 6-10, Bajern 6-11, Fenerbahče 5-11, Alba 5-11, Žalgiris 5-12, Zenit 4-12.