Lebron do istorije NBA lige, ali su mu Siksersi sve pokvarili

Zvezda Lejkersa u porazu od Filadelfije stigao do trećeg mesta liste najboljih strelaca, pretekavši Kobija Brajanta

Lebron do istorije NBA lige, ali su mu Siksersi sve pokvarili Izvor: Tanjug/AP Photo/Chris Szagola

Lejkersi su gostovali Filadelfiji u duelu koji će zauvek pamtiti Lebron Džejms.

On je na tom meču upisao 29 poena i pretekao Kobija Brajanta na večnoj listi najboljih strelaca NBA lige.

Zvezda Lejkersa upisala je 33.644 pogodak u karijeri, jedan više od legendarnog Brajanta, i to baš pred publikom u njegovom rodnom gradu. Džejms je nakon velikog uspeha pobrao ovacije dvorane, ali je veliki trenutak u njegovoj karijeri pokvario ubedljiv poraz Lejkersa - 91:108.

Ispred Lebrona, koji je ukupno dao 33.655 pogodaka, sada su samo Karl Meloun sa 36.928 poena i veliki Karim Abdul-Džabar koji je tokom karijere postigao 38.387 pogodaka, od čega samo jednu trojku.

Džejms je na meču u Filadelfiji upisao i sedam skokova i osam asistencija, a jedino efikasniji od njega bio je Entoni Dejvis sa 31 poenom.

Sikserse je do 30. trijumfa u sezoni predvodio dvojac Tobijas Heris sa 29 poena i Ben Simons sa 28, uz 10 skokova.

Lejkersi su pretrpeli 10. poraz, ali su ostali vodeći tim na Zapadu (36-10), sa četiri pobede i tri poraza manje od drugoplasirane Jute.

Dalas je pretpeo poraz na gostovanju Juti u Solt Lejk Sitiju rezultatom 112:107.

Dončić i ekipa bili su ravnopravan rival domaćinu sve do poslednje četvrtine, kada je Donovan Mičel preuzeo konce igre u svoje ruke i doneo trijumf svom timu. On je zabeležio 11 poena, od ukupno 25, u tom kvartalu, omogućio domaćinima da preuzmu vođstvo (111:107), koje je bilo ključno.

Sjajnu podršku imao je i u Rudiju Goberu, koji je završio duel sa 22 poena i čak 17 skokova, dok je zapaženu rolu odigrao i Bojan Bogdanović sa 23 pogotka (šut za tri 4/10).

Juti je to bio 32. trijumf ove sezone, čime je zadržala drugu poziciju na tabeli Zapadne konferencije, dok je Dalas sa skorom 28-17 na šestom mestu.

Kod Mevsa, standardno, najefikaciji je bio Luka Dončić sa 25 poena (šut iz igre 11/25, šut za tri poena 2/10, slobodna bacanja 1/5), koji je upisao i šest skokova i sedam asistencija, uz dve osvojene i četiri izgubljene lopte. Set Kari dodao je 19, Kristaps Porzingis 15, a srpski centar Boban Marjanović za pet i po minuta provedenih na parketu ubacio je dva poena, uz dva skoka i asistenciju.

Čikago je pred gostujućom publikom slavio protiv Klivlenda (118:106), a najzaslužniji za to bio je Zek Lavin sa 44 poena, 10 skokova i osam asistencija, dok je Bruklin takođe na strani pobedio Detroit, ali tek nakon produžetka - 121:111. Kajri Irving predvodio je Netse sa 45 poena, dok je kod Pistonsa najefikasniji bio Derik Rouz sa 27 poena, a Andre Dramond je uz 20 pogodaka upisao i 21 skok.