Ivanović nosio Budućnost do pobjede: Blistao Dušan Ristić, ali nije pokorio Moraču

Crnogorski košarkaš meč završio sa 22 poena i obezbijedio pobjedu svom timu u posljednjoj četvrtini.

Evrokup 1. kolo rezultati Budućnost - Breša 93:81evr Izvor: MN PRESS

Veoma izjednačena utakmica, sve do posljednjih deset minuta, donijela je crnogorskom timu pobjedu na otvaranju takmičenja u Evrokupu.

Iako se u posljednjih deset minuta košarke ušlo sa neriješenim rezultatom, Budućnost je stigla do dvocifrene prednosti na kraju meča. Najzaslužniji za to je bio Nikola Ivanović.

BUDUĆNOST - BREŠA 93:81

Bek tima iz Podgorice je u ključnim momentima preuzeo utakmicu u svoje ruke i karakterističnim šutevima odlučio pobjednika. Kada je ušao u igru na osam minuta do kraja meča na svom kontu je imao samo deset poena, a susret je završio sa ukupno 22!

Otprilike do njegovog ulaska, ekipe Budućnosti i Breše, za koju je sjajno igrao Dušan Ristić, bile su ravnopravne na terenu.

Prva četvrtina je pripala Breši, rezultatom 23:19, da bi se Budućnost vratila do odlaska na odmor, dobivši drugi period rezultatom 23:20. Sličan, vrlo neizvestan meč, viđen je i u trećem periodu, kada je podgorički tim bio bolji za jedan poen (23:22). Ali, sve je riješeno u posljednjih deset minuta.

Čak 28 poena budućnost i samo 16 italijanskog tima značili su i ubjedljiv poraz gostiju.

Kao što smo rekli Nikola Ivanović je bio centralna figura meča, barem u trenucima kada se meč lomio. Susret je završio sa 22 poena, a mnogi od njih su postignuti baš u posljednjoj dionici. Pratio ga je Džastin Kobs sa 16, toliko je postigao i Melvin Edžim, a na 13 poena se zaustavio Vili Rid.

U poraženom timu je dobar utisak ostavio Dušan Ristić, srpski centar koji se ovog ljeta preselio u Italiju. On je u meč ušao nešto lošije, ali je kasnije postigao 17 poena i bio najefikasniji igrač svog tima. Pratili su ga Keni Čeri sa 12 poena i Dru Kroford sa 10.

U drugom meču u istom terminu, ekipa Trenta je na gostovanju u Turskoj savladala Bursaspor (93:86) i tako zabilježila pobjedu na otvaranju takmičenja. Večeras se igra još samo jedan susret, dok su ostali na programu sutra.