"Het-trik" Igokee pred put u Limož: "Igosi" umalo prokockali "plus 15" u Splitu!

Košarkaši Igokee upisali su treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi pred premijerni duel u FIBA Ligi šampiona u Francuskoj.

Split - Igokea, ABA liga, 4. kolo Izvor: ABA liga/KK Split/Ivica Cavka

Tim Dragana Bajića je poslije trijumfa nad Primorskom u Laktašima i Krkom u Novom Mestu u subotu upisala "het-trik" u Splitu, gdje je od gotovog umalo napravio veresiju.

SPLIT - IGOKEA 78:79 (11:16, 17:25, 25:18, 25:20)

"Igosi" su odlično odigrali prvih 20 minuta i stekli solidnih 13 razlike (28:41), najviše "plus 15", ali su posustali u trećem periodu, kada su se Splićani na krilima Pavla Marčinkovića približili na šest poena minusa.

Na startu četvrte četvrtine, serijom 8:3, Split se potpuno vratio u utakmicu jer je zaostajao samo pola koša (61:62), da bi se potom vodila velika borba ispod obruča. "Igosi" su uspjeli da odbiju prvi nalet Splićana i da zadrže prednost, ali nisu mogli da se odlijepe na dvocifrenu razliku.

Izabranici Ivice Skelina su postepeno topili prednost i u posljednji minut se ušlo sa "plus dva" Igokee (73:75), a onda je Blaž Mesiček pogodio sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje (75:75).

Entoni Klemons je uzvratio s penala, a potom je Marko Luković napravio neshvatljiv faul u napadu nad Džekijem Karmajklom, pa je Igokea imala posljednji napad i "plus dva" na svom kontu. Klemons je ponovo bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a u očajničkom pokušaju, pogodio je trojku Sani Čampara za konačnih 78:79.

Najzaslužniji za pobjedu Aleksandrovčana bili su Nikola Jovanović sa 14 poena, Klemons je ubacio 13 poena, a Edin Atić 12, dok je Antabija Voler trijumfu doprinio sa pogotkom manje.

Kod domaćina iz Dalmacije, prvo ime susreta bio je Marčinković sa 17 koševa, Marko Luković je uknjižio 12, Sani Čampara je postigao poen manje, dok su još dvocfreni učinak zabilježili Antonio Vranković i Toni Perković sa po 10 pogodaka.

Košarkaše Igokee već u srijedu očekuje premijerni nastup u FIBA Ligi šampiona u francuskom Limožu, gdje će Bajićevi momci probati da nastave seriju pobjeda odnosno da upišu istorijske bodove u elitnom takmičenju.

SPLIT: Perković 10, Rebić, Gizdavčić, Perasović, Kedžo 5, Marčinković 17, Šarić, Bajo 4, Čampara 11, Vranković 10, Luković 12, Mesiček 9.

IGOKEA: Klemons 13, Atić 12, Jovanović 14, Kočić, Jošilo 5, Talić 6, Ilić 3, Pot 5, Voler 11, Karmajkl 6, Fundić 4, Kondić

Borac - Mornar odgođeno

TABELA: Zvezda 3-0, Cedevita Olimpija 3-0, Budućnost 3-0, Mega Soccerbet 3-0, Mornar 2-1, Igokea 2-1, Partizan 1-2, Krka 1-2, FMP 1-2, Borac 1-2, Split 1-2, Zadar 0-3, Primorska 0-3, Cibona 0-3.