Domaća lekcija Borcu pred duel sa Besom: Sloga GV nadigrala crveno-plave!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Težak poraz Borca u Gornjem Vakufu.

Premijer liga BIH 13. kolo Sloga GV - Rk Borac 24:19 Izvor: MN PRESS

Banjalučki Borac m:tel u subotu dočekuje kosovsku Besu u revanšu trećeg gola EHF Evropskog kupa, a pred ovaj evropski duel pretrpio je težak poraz u domaćem prvenstvu.

Sloga Gornji Vakuf savladala je Borac prilično ubjedljivo 24:19, u meču 13. kola Premijer lige BIH u kojem je dominirala od početka do kraja.

Nošeni sjajnim golmanom Alenom Čaberom, koji je upisao 16 odbrana Sloga je ispuštenu prednost iz prvog poluvremena vratila u nastavku i stigla do zasluženog trijumfa.

Borac je poveo 2:0, ali su domaći rukometaši nakon serije 5:0 i pogotka Simića natjerali Mirka Mikića da traži tajm aut pri rezultatu 5:2.

Imali su domaći i 7:3, da bi tek u 23. minutu golom Milićevića iz sedmerca Borac stigao do izjednačenja 8:8.

Povela je Sloga 10:9 nakon sjajne odbrane Čabera Čabera koji je skinuo "zicer" Milićeviću, a poslije isključenja Kneževića domaći su stigli do 12:9 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Banjalučani su u lošem ritmu otvorili drugo poluvrijeme i prvi pogodak postigli tek nakon šest i po minuta za 13:10.
Mirko Mikić bio je primoran u 44. Minutu da ponove traži minut odmora kada je Sloga stigla do maksimalnih pet golova razlike 16:11.

Čaber je u tim trenucima bio nesavladiv, branio je sedmerac Milićeviću, zicer Vučićeviću, a na drugoj strani raspucao se Božidar Simić i Sloga je stigla do 22:14.

Uspio je Borac da u dva navrata veže po dva gola, ali bilo je već kasno i Sloga je stigla do velike pobjede 24:19.

Biljaka sa sedam,te Šaravanja i Simić sa po pet golova bili su uz Čabera najzaslužniji za trijumf Sloge.
U ekipi Borca najefikasniji su bili Puljizović i Milićević sa po četiri gola.