Tipsarević i Troicki predali mečeve u Barseloni!

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki završili su učešće na turniru u Barseloni već prvog dana, jer su obojica predali mečeve prvog kola.

Tipsarević i Troicki predali mečeve u Barseloni!  Izvor: MONDO

Tipsarević je spakovao svoje rekete i omogućio prolaz Ernestu Gulbisu iz Letonije u drugo kolo posle 65 minuta igre pri rezultatu 6:4, 4:2 za talentovanog Letonca.Prema izveštajima, Janko je meč predao zbog bolova u desnom zglobu noge. Ovu povredu Tipsarević vuče još od prvog kola turnira u Monte Karlu.

Troicki je, na drugoj strani, čestitao protivniku Nikolasu Almagru već posle nepunih pola sata igre i izgubljenog seta, ubedljivim rezultatom 6:2. Viktor je na samom početku meča povredio ledja i ceo prvi set igrao je sa bolnom grimasom na luci.

Gulbis, koji na ATP listi zauzima 88. mesto, u drugom kolu će se sastati sa Špancem Karlosom Mojom, petim nosiocem turnira, dok će Almagro, koji je postavljen za 10. "kosturaša" igrati sa Filipom Volandrijem iz Italije, koji je bio bolji od Austrijanca Jirgena Melcera - 6:2, 6:4.

Janko Tipsarević je prijavljen i dublu sa Švajcarcem Stanislasom Vavrinkom, ali će gotovo izvesno predati meč Robinu Haseu i Ivi Karloviću nakon odustajanja u singlu.

Nagradni fond turnira u Barseloni je 888.000 evra a zanimljivo je da se medju zadnja 32 već nalazi 11 domaćih tenisera!